Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja oficjalnie unieważniła projekt "TETRA 13 miast"

 

Komenda Główna Policji poinformowała o unieważnieniu przetargu na modernizację łączności do systemu TETRA. 30 lipca br. - tuż po godzinie 16:00 - pojawiła się informacja o unieważnieniu na oficjalnej stronie postępowania "Modernizacja policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA". Potwierdziły się więc nasze przypuszczenia, które opisaliśmy w tym artykule. 

 

policja-system-tetra-lacznosc-radiowa-uniewazniony-przetarg

 

Zgodnie z wymienionym w zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania artykułem 93 ust. 1 pkt. 1 Prawa Zamówień Publicznych: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:

1)

 nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu, z zastrzeżeniem pkt 2 i 3.

 

Policja zamierzała do lipca 2020 roku zmodernizować łączność w 13 aglomeracjach miejskich. Przetarg na modernizację policyjnych sieci radiowych do systemu TETRA został ogłoszony 1 września 2018 roku. Do przetargu zgłosiły się trzy konsorcja. W maju 2019 Policja jako najkorzystniejszą wybrała ofertę konsorcjum Motorola Solutions za nieco ponad 152,5 mln zł brutto. Konsorcjum Rohill złożyło w tym przetargu ofertę o wartości niespełna 195 mln zł brutto, zaś konsorcjum Hytera zaproponowało kwotę przekraczającą nieznacznie 191,7 mln zł brutto. Budżet zamawiającego opiewał na około 300 mln zł brutto.

 

Sytuacja jest dość ciekawa - bo ostatni wyrok KIO z dnia 18 lipca nakazywał Policji odrzucenie najkorzystniejszej punktowo oferty konsorcjum Motorola Solutions, a następnie ponowny wybór z pozostałych dwóch ofert. Korzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Sprint i Hytera. Nie wiemy jakie będą dalsze losy postępowania. Jedno jest pewne, że Policja w trybie natychmiastowym powinna zmodernizować swoją przestarzałą i wyeksploatowaną łączność analogową, która nagminnie jest podsłuchiwana przez nieuprawnione osoby. Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na dalszy rozwój sytuacji.

 

Źródło:162/BŁiI/18/TG/PMP