Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prawie 6 mln złotych na nowe radiotelefony dla Służby Więziennej

 

Pojawiła się oferta w przetargu na dostawy nowych radiotelefonów dla Centralnego Zarządu Służby Więziennej, na realizację którego przygotowanych jest prawie 6 mln złotych. Funkcjonariusze SW mają otrzymać 203 sztuk radiotelefonów przewoźnych, 1818 sztuk radiotelefonów przenośnych w komplecie z antenami, bateriami, klipsami, ładowarkami do baterii jedno- i sześciostanowiskowych, a także kablami do programowania wspomnianych radiotelefonów. Sprzęt łączności ma pracować w CSŁR SW (Cyfrowym Systemie Łączności Radiowej Służby Więziennej) opartym na oprogramowaniu dyspozytorskim Consel.

 

 sluzba-wiezienna-wartownik-radiotelefon

Swoją ofertę złożyła konsorcjum, stworzone przez Teltronik Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźle i Aksel Sp. z o.o. z Rybnika. Zaproponowana przez obie firmy cena dostaw urządzeń oraz wykonania wskazanych usług ma wynieść 5 863 515, 78 zł. Zaoferowano również okres 60-miesięcznej gwarancji, a także wydajność akumulatorów wynoszącą 29 godzin. Oferta mieści się w przewidzianym przez SW budżecie.

 

SW przewiduję realizację dostaw radiotelefonów w terminie 60 dni od zawarcia samej umowy z potencjalnym wykonawcą. Jednocześnie, realizacja usług dodatkowych w ramach przetargu ma nastąpić w terminie do 30 listopada bieżącego roku. Jako kryteria oceny, przyjęta została cena (60 proc.), termin udzielonej gwarancji na urządzenia (20 proc.) oraz wydajność oferowanego akumulatora do radiotelefonu przenośnego (20 proc.). Wskazuje się jednocześnie, że SW może skorzystać z prawa opcji, które może polegać na zwiększeniu o 100 proc. liczby radiotelefonów przenośnych i przewoźnych oraz ładowarek.

 

Dostarczony sprzęt musi być zgodny z standardem ETSI DMR Tier II, zgodnym z ETSI TS 102 361. Radiotelefony mają oczywiście mieć możliwość współpracy z Systemem Łączności Radiowej Jednostek Organizacyjnych Służby Więziennej opartym o oprogramowanie dyspozytorskie Consel. Dostarczone radiotelefony przewoźne i przenośne, muszą posiadać możliwość pracy w trybie bezpośrednim z wykorzystaniem dwóch szczelin w trybie cyfrowym DMR. Nowe radiotelefony mają umożliwiać pracę w trybie cyfrowym DMR oraz analogowym.

 

Sprzęt musi współpracować z używanymi przez Służbę Więzienną, konwencjonalnymi radiotelefonami analogowymi Motorola typ GP serii 300 i Hytera typ PD i MD serii 700 oraz w trybie cyfrowym z radiotelefonami DMR produkcji Motorola MOTOTRBO typ DM i DP serii 4000e. Ze względu na specyfikę miejsca użytkowania, SW zaznaczyła, iż technologia radiotelefonów przenośnych musi umożliwiać łączność w miejscach trudno dostępnych. Poszukiwane urządzenia radiowe muszą być wyposażone w odbiornik GPS/GLONASS oraz moduł Bluetooth, a także spełniać normy MILITARY STANDARDS 810 E.

 

Źródło: infosecurity24.pl