Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System łączności dla lubuskiego ratownictwa medycznego

 

Nieco ponad trzy tygodnie pozostały do końca terminu składania ofert w przetargu ogłoszonym przez Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim i dotyczącym wykonania zintegrowanego systemu łączności radiowej na potrzeby Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM) województwa lubuskiego. Także i w tym przypadku zamawiającemu udzieliła się moda na szturmującą ostatnimi czasy rynek i oferującą wiele nowych funkcjonalności łączność opartą na cyfrowym standardzie DMR.

 

 

 

Przedmiotem zamówienia jest instalacja, uruchomienie i utrzymanie sieci łączności.

Jak napisano w SIWZ, chęć budowy nowego systemu wynika z konieczności wdrożenia jednolitych w skali województwa narzędzi łączności dyspozytorskiej, wspierających współdziałanie i realizację zadań komórek organizacyjnych PRM. Głównym użytkownikiem Zintegrowanego Systemu Łączności Radiowej będą dyspozytorzy Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz SP ZOZ i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z bazą HEMS w Zielonej Górze.

W ramach koncepcji centralizacji dyspozytorni PRM, zakłada się powstanie dwóch ośrodków dyspozytorskich zlokalizowanych odpowiednio w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Zielonej Górze. Dyspozytornia w Gorzowie Wlkp. powstanie w oparciu o serwer komunikacyjny WCPR i dostarczone przez zamawiającego konsole dyspozytorskie, natomiast na potrzeby dyspozytorni w Zielonej Górze zostanie zainstalowany i uruchomiony nowy serwer komunikacyjny i dostarczone przez zamawiającego konsole dyspozytorskie. Oba ośrodki dyspozytorskie będą współpracować w oparciu o sieć zapewnioną przez zamawiającego.

Każda z dyspozytorni będzie mogła wykorzystywać radiowe stacje wyniesione na obszarze obsługiwanych przez siebie powiatów, jednak w sytuacjach awaryjnych będzie miała również dostęp do środków radiowych w powiatach obsługiwanych przez drugą dyspozytornię.

 

Dyspozytornia w Gorzowie Wielkopolskim będzie użytkować 8 zlokalizowanych w powiatach i sterowanych z poziomu konsol stacji wyniesionych (każda z dwoma radiotelefonami), zaś dyspozytornia w Zielonej Górze będzie korzystać z 7 takich stacji.

Zamawiający oczekuje, że sterowniki radiotelefonów będą mogły zarządzać urządzeniami następujących typów:

 

- Motorola serii GM, CM (łączność analogowa),

- Motorola serii DM (łączność cyfrowa MotoTRBO),

- Kenwood serii TK (łączność cyfrowa NexEdge),

- terminale TETRA.

 

W przypadku radiotelefonów cyfrowych posiadane przez zamawiającego konsole dyspozytorskie firmy DGT mają zapewnić dostęp do każdej z funkcji systemu udostępnionych przez producenta radiotelefonu.

 

Na stacjach wyniesionych zostaną zainstalowane radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie DMR. W zamówieniu nie wspomniano o konieczności ich kompatybilności z urządzeniami MotoTRBO Motoroli, tak więc dano dostęp do przetargu również dystrybutorom innych marek. Postawiono jedynie wymóg, iż „radiotelefony muszą współpracować z istniejącymi systemami DMR zgodnymi z ETSI”, nie precyzując kwestii maskowania korespondencji i przesyłania krótkich wiadomości tekstowych.

Każda ze stacji wyniesionych będzie wyposażona w antenę o długości falowej 2x5/8 lambda.

 

Schemat zamówionego systemu łączności obrazuje poniższa grafika:

 

Schemat organizacyjny projektowanego Systemu Łączności Dyspozytorskiej Państwowego Ratownictwa Medycznego w woj. lubuskim

 

Zamawiający wymaga, aby wykonawca posiadał doświadczenie polegające na realizacji w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej  dwóch zadań w zakresie dostawy systemów łączności radiowej, których wartość jest nie mniejsza niż 450 000 zł. brutto każde; dodatkowo muszą to być systemy wielkoobszarowe, czyli funkcjonujące na terytorium zamieszkałym przez przynajmniej milion mieszkańców.

 

Wykonawca jest zobligowany do świadczenia serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego przez okres 24 miesięcy od dnia odbioru systemu. Zamawiający wymaga , by dla dostarczonego sprzętu i usług maksymalny czas usunięcia awarii krytycznej wyniósł 8 godzin, zaś awarii niekrytycznej 24 godziny.

 

Kryterium oceny ofert jest najniższa cena. Zamawiający nie dopuszcza powierzenia realizacji zamówienia podwykonawcom.

 

Termin składania ofert upływa 11 października 2012r., o godzinie 11. Dokumentację należy przesłać na adres Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Jagiellończyka 8 66-400 Gorzów Wlkp. pokój 116 lub Lubuski Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellończyka 8 66-400 Gorzów Wlkp.

 

Źródło: http://www.lubuskie.uw.gov.pl