Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Służba Więzienna kupuje ponad 2000 radiotelefonów DMR

 

Centralny Zarząd Służby Więziennej ogłosił przetarg na dostawę do jednostek organizacyjnych SW radiotelefonów wraz z dodatkowym wyposażeniem i usługami. Chodzi o aż 2021 radiotelefonów. Sprzęt łączności ma pracować w CSŁR SW (Cyfrowym Systemie Łączności Radiowej Służby Więziennej) opartym na oprogramowaniu dyspozytorskim Consel firmy AKSEL.

www_sw_gov_pl.jpg

Przedmiotem zamówienia jest dostawa do jednostek organizacyjnych Służby Więziennej na terenie całego kraju - w sumie:

1. Radiotelefon przewoźny MotoTrbo typu DM4601e (pasmo VHF) lub równoważny (radiotelefon przewoźny DMR w ukompletowaniu samochodowym) - 203 kpl.

W ukompletowaniu znajduje się m.in.: mikrofon producenta radiotelefonu z klawiaturą numeryczną, kamuflowany przycisk alarmowy, niezbędne złącza, przewody, uchwyty umożliwiające montaż w pojeździe, przewód zasilający o długości min. 3 m oraz antena GPS do umieszczenia wewnątrz pojazdu z kablem (zakończonym odpowiednim wtykiem) o długości min. 3 m.

2) Radiotelefon przenośny MotoTrbo typu DP4601e (pasmo VHF) lub równoważny - 1818 kpl.

W ukompletowaniu ma znajdować się m.in. antena, 2 akumulatory LiJon, klips oraz osłona złącza akcesoryjnego.

3) Ładowarka jednostanowiskowa318 szt.

4) Ładowarka umożliwiająca ładowanie min. 6 akumulatorów z funkcją kondycjonowania92 szt.

5) Antena samochodowa typu 5/8– prętowa VHF: 158-171 MHz73 szt.

6) Komplet kabli do programowania radiotelefonów przewoźnych (przód i tył) – 107 szt.

7) Komplet kabli do programowania radiotelefonów noszonych – 69 szt.

 

Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji – polegającej na zwiększeniu ilości kupowanych radiotelefonów (przewoźnych i noszonych) oraz ładowarek.

 

Dostarczone radiotelefony muszą współpracować z CSŁR SW w zakresie archiwizacji danych o lokalizacji GPS terminali w autonomicznej pamięci radiotelefonów niezależnie od ich połażenia (również poza zasięgiem radiowym elementów infrastruktury systemu) oraz ich transmisji do systemu dyspozytorskiego zgodnie z mechanizmami funkcjonującymi w CSŁR SW. Pozycja GPS do CSŁR SW musi być wysyłana do grupy DMR w trybie simpleksowym. Ponadto dostarczone radiotelefony muszą:

- realizować funkcję przekazywania do CSŁR SW informacji o włączeniu radiotelefonu na kanale zwrotnym,

- przekazywać do systemu dyspozytorskiego informacje o kanale i strefie, na którym radiotelefon się znajduje,

- realizować rozszerzone funkcje alarmowania (informacja o powodzie wywołania alarmu i miejscu jego włączenia),

- realizować funkcję georoamingu.

W obecnym systemie powyższe funkcjonalności realizowane są za pomocą płytki opcji z zaimplementowanym oprogramowaniem umożliwiającym pracę w ramach systemu dyspozytorskiego.

 

Tak więc częścią zamówienia jest też usługa modyfikacji konfiguracji radiotelefonów, która polegać będzie na wprowadzeniu funkcji georoamingu oraz lokalizacji pojazdów – zgodnie z postawionymi wymaganiami. Służba Więzienna wymaga również wdrożenia usługi uruchomienia systemu zdalnego programowania dla dostarczonych w ramach umowy radiotelefonów oraz dla użytkowanych w JO SW radiotelefonów Motorola DM i DP serii 4000, wraz z opracowaniem dokumentacji powykonawczej i instrukcji użytkowania systemu.

 

Wśród licznych wymagań dotyczących możliwości udziału w postępowaniu wymienić można wymaganie udziału przy realizacji zamówienia minimum 2 osób z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami oraz wniesienia wadium w wysokości 120 tys zł. Z pozostałymi wymaganiami formalnymi i technicznymi Służby Więziennej można zapoznać się w dokumentacji przetargowej.

 

Oferty można składać (w formie elektronicznej) do 16 lipca br. do godziny 10. Jawne otwarcie nastąpi tego samego dnia o godzinie 12 w siedzibie zamawiającego. Kryteria oceny ofert to w 60% cena, 20% termin gwarancji oraz 20% wydajność oferowanego akumulatora do radiotelefonu przenośnego. Dostawa sprzętu ma być zrealizowana w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy, a realizacja usług dodatkowych ma nastąpić do 30 listopada 2019 r.

 

Źródło: zp.sw.gov.pl ; Fot.: sw.gov.pl [zdjęcie]