Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tauron chciał zakupić liczniki z modułami LTE450. Z braku ofert postępowanie unieważniono

 

W kwietniu br. TAURON Dystrybucja ogłosiło postępowanie na pn.: Dostawa statycznych bezpośrednich 1-fazowych i 3-fazowych liczników energii elektrycznej z komunikacją G3-PLC IDIS oraz z komunikacją radiową LTE450 i wymiennych modułów z komunikacją radiową LTE450 wraz z antenami. Według naszej wiedzy, jest to pierwszego tego typu postępowanie energetyczne w którym zamawiający jako jedno z medium transmisyjnym podaje technologię LTE450. Na realizację zamówienia Tauron zamierzał przeznaczyć 5,7 mln złotych.

 

tauron-dystrybucja-prace-na-linii-wysokiego-napiecia

 

Przypomnijmy, iż w kwietniu spółka PGE Systemy wspólnie z partnerami z branży energetycznej rozpoczęła pilotaż systemu łączności krytycznej w oparciu o technologię LTE w paśmie 450 MHz dla sektora energii. Celem pilotażu jest potwierdzenie pełnej funkcjonalności komunikacji dyspozytorskiej o znaczeniu krytycznym, w tym Push to Talk (PTT) i Push to Video (PTV).

 

Dodatkowo, ta sama sieć posłuży do transmisji danych automatyki elektroenergetycznej i odczytu liczników. Pierwsze połączenia zostały z sukcesem przetestowane na infrastrukturze zainstalowanej przez europejskich partnerów technologicznych w Augustowie, Warszawie i Wrześni koło Poznania.

 

Wracając do postępowania spółki Tauron Dystrybucja to przedmiotem zamówienia jest dostawa statycznych bezpośrednich 1-fazowych i 3-fazowych liczników energii elektrycznej z komunikacją G3-PLC IDIS oraz z komunikacją radiową LTE450 i wymiennych modułów z komunikacją radiową LTE450 wraz z antenami.

 

W ramach zamówienia miały zostać nabyte fabrycznie nowe statyczne bezpośrednie 1-fazowe i 3-fazowe liczniki energii elektrycznej w następujących ilościach:

  • statyczne bezpośrednie 1-fazowe liczniki energii elektrycznej z modułem komunikacyjnym w technologii G3-PLC IDIS (moduł komunikacyjny zintegrowany lub wymienny) w liczbie 8100 szt. oraz wymienne moduły komunikacyjne w technologii radiowej LTE450 w liczbie 200 szt.
  • statyczne bezpośrednie 3-fazowe liczniki energii elektrycznej z modułem komunikacyjnym w technologii G3-PLC IDIS (moduł komunikacyjny zintegrowany lub wymienny) w liczbie 3900 szt. oraz wymienne moduły komunikacyjne w technologii radiowej LTE450 w liczbie 300 szt.

Numer zamówienia: 2019/TD-CN/TD-CN/00926/L. Termin składania ofert upłynął 15 maja br. Z oficjalnych informacji wiemy, że w tym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta i dlatego postępowanie zostało unieważnione. Brak jest informacji czy przetarg zostanie powtórzony.

 

 

Źródło: http://smart-grids.pl  Szczegóły zamówienia: https://swoz.tauron.pl/....