Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kolejna partia modemów TETRA dla Energa-Operator

 

Energa-Operator zamawia kolejną partię modemów TETRA. Tym razem jest to 827 sztuk w ogłoszonym niedawno przetargu - jak informuje portal TetraForum.pl. Przedmiotem zamówienia są modemy radiowe wraz z akcesoriami, pracujące w standardzie ETSI TETRA, przeznaczone do komunikacji elementów sieci elektroenergetycznej sterowanej za pośrednictwem systemu SCADA. Do każdego modemu musi być dołączona przetwornica umożliwiająca zasilenie modemu z 24V DC.

Energa-Operator-logo-budynek

 

Modemy TETRA są częścią większego projektu budowy sieci Samart Grid w Energa-Operator. Przypomnijmy że w zeszłym roku zamontowała 400 tzw. rozłączników z modemami łączności; w tym roku w sieci ma znaleźć się drugie tyle, a potem jeszcze kolejne 380. W 2019 r. zamontowanych ma zostać 750 sztuk najdroższego sprzętu – tzw. rozdzielnic, a do końca 2020 r. w sieci dystrybutora ma pracować ponad 2,3 tys. urządzeń sterowanych dzięki modemom łączności w systemie TETRA.

 

Modemy będą eksploatowane w sieci TETRA i środowisku SCADA, eksploatowanym przez ENERGA – OPERATOR. Spółka energetyczna eksploatuje sieć TETRA opartą o system DIMETRA IP 9.0 w paśmie UHF 410-430 MHz. Wykorzystywany system SCADA produkcji firm Mikronika i Apator-ELKOMTECH, wykorzystuje usługi SDS oraz PDS do transmisji danych na potrzeby SCADA. Całość pracuje z szyfrowaniem TEA1.

 

Obecnie eksploatowane są modemy TETRA Motorola MTM5400. Wykonawca zapewni usługę wsparcia technicznego w czasie wdrażania nowych modemów oraz w okresie dwóch lat od odbioru końcowego systemu, w łącznym wymiarze do 500 h. W ramach świadczenia wsparcia technicznego Wykonawca zapewni dostępność wykwalifikowanego personelu technicznego w dni robocze w godzinach 8-16. W okresie gwarancji Wykonawca zapewni możliwość nieodpłatnej aktualizacji oprogramowania do najnowszej dostępnej wersji, zarówno dla modemów jak i oprogramowania do zarządzania modemami. Oferty należy składać do dnia 21 maja 2019 roku.

 

Źródło: http://tetraforum.pl