Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Metro Warszawskie chce zwiększyć pokrycie sygnałem radiowym dwóch stacji

 

Spółka Metro Warszawskie ogłosiła przetarg na modernizację sieci radiowej na stacjach A21 i A23 w celu zwiększenia pokrycia stacji sygnałem radiowym na stacji A21 oraz A23.

STPKabaty10 www_metro_waw_pl

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemu dystrybucji sygnałów RF (VHFm) na terenie stacji A21 (Stare Bielany) i stacji A23 (Młociny). Do zadań wykonawcy będzie należeć:

1) Dostawa i zabudowa kompletu systemu antenowego oraz dołączenie go do istniejącej infrastruktury, który ma zapewnić poprawę funkcjonalności systemu łączności radiowej we wszystkich pomieszczeniach technicznych stacji A21 oraz A23, a w szczególności poprawę parametrów radiowych w pomieszczeniach 110;

2) Wykonanie dokumentacji powykonawczej z pomiarami poziomów i przeprowadzeniem testów funkcjonalnych.

 

System antenowy musi być kompatybilny z systemem już zabudowanym na 1 linii Metra Warszawskiego, a także musi być wybudowany w sposób umożliwiający włączenie do istniejącej infrastruktury radiowej dodatkowych wzmacniaczy RF w pomieszczeniach 400 na stacjach A21 i A23. Wykonane instalacje antenowe muszą być poprowadzone w sposób, który nie będzie zakłócał działania i utrzymania innych instalacji – w tym m.in. telefonicznej, elektrycznej czy GSM.

 

Prace prowadzone mają być pod nadzorem upoważnionych pracowników Działu Informatyki i Łączności Metra Warszawskiego, a organizacja prac musi zapewniać nieprzerwane funkcjonowanie łączności radiowej na I linii metra. Przerwy w łączności radiowej są dopuszczalne jedynie w okresie przerwy nocnej trwającej od godz. 1:00 do godz 4:00 – wyłącznie na odcinku podlegającym modernizacji po każdorazowym uzgodnieniu z Działem Automatyki i Łączności i zgłoszeniu na koordynacji.

 

Zamawiający stawia liczne wymagania względem potencjalnego wykonawcy – w tym m.in.:

- wykonania w ciągu ostatnich 3 lat minimum 1 realizacji lub modernizacji radiotelefonicznej łączności dupleksowej w paśmie VHF w systemie retransmisji przy zastosowaniu kabla promieniującego jako anteny w tunelu podziemnym kolejowym lub metra;

- posiadania przez wykonawcę odpowiednio wykwalifikowanych dwóch osób (jedna - uprawnienia w telekomunikacji radiowej bez ograniczeń lub łączności kolejowej w specjalności urządzenia zabezpieczenia ruchu kolejowego; druga - uprawnienia budowlane w telekomunikacji do projektowania i kierowania robotami specjalności instalacyjnych w telekomunikacji radiowej bez ograniczeń).

 

Metro Warszawskie wymaga udzielenia 2 lat gwarancji na dostarczony sprzęt i usługi. Naprawa gwarancyjna wykonana ma być w ciągu 5 dni od powiadomienia.

 

Oferty można składać do 31 października br. do godziny 12, a pół godziny później nastąpi ich jawne otwarcie Kryterium oceny ofert to w 100% cena .Zamówienie ma być wykonane w ciągu 6 tygodni od podpisania umowy.

 

Źródło: metro.waw.pl ; Fot.: metro.waw.pl [zdjęcie]