Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przyspiesza cyfrowa rewolucja łączności radiowej w Policji

 

Pojawiła się szczegółowa specyfikacja wdrożenia systemu TETRA w polskiej Policji. Może to być prawdziwa cyfrowa rewolucja łączności w polskich służbach. Obecnie system TETRA funkcjonuje wyspowo w Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Łodzi. Obecny projekt zakłada wybudowanie systemu w 13 kluczowych regionach Polski skupionych wokół pozostałych dużych miast. Zamawiający przewiduje możliwość rozbudowy systemu do zasięgu ogólnokrajowego z 2500 stacji bazowych TETRA rozsianych po całym kraju. Wtedy możemy już mówić o prawdziwie ogólnokrajowym systemie TETRA.

 

 policjant-kieruje-ruchem-radiotelefon-tetra-2.jpg

 

Zamawiający dość dokładnie wyspecyfikował wymagania funkcjonalne, jak np.: połączenia indywidualne i grupowe, kolejkowanie wywołań, wiadomości statusowe, SDS, transmisję danych, tryb pracy bezpośredniej, szyfrowanie i zarządzanie kluczami - czyli wszystko to co znajduje się w standardzie TETRA. Wymagane moduły dodatkowe to: system rejestracji korespondencji, konsole dyspozytorskie, moduły zarządzania i konfiguracji. Nowy system musi zostać zintegrowany z istniejącymi systemami "wyspowymi" TETRA w Warszawie, Krakowie i Szczecinie  (Rohill) oraz w Łodzi (Sepura). Ponadto wymagana jest również integracja z systemem Kenwood NEXEDGE oraz DMR. Opcjonalnie wykonawca dostarczy bramę obsługującą MS LTE oraz zintegruje ją z dostarczonym Systemem.

 

Oferty można składać do 11 października br. do godziny 9:30. Jak na przygotowanie oferty na tak złożony i skomplikowany projekt - jest to stanowczo za krótki termin. Z pewnością pojawią się prośby ze strony potencjalnych wykonawców o jego wydłużenie. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, iż całe przedsięwzięcie finansowane jest z "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020". Tak więc czas, który posiada Policja na realizację projektu jest bardzo ograniczony. W 60% o wyborze oferty zdecyduje cena. Pozostałe kryteria to dodatkowe funkcjonalności techniczne oraz czas zakończenia poszczególnego etapu projektu.

 

Źródło: TetraForum.pl, http://przetargi.policja.pl/