Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Morski w Gdyni wybuduje morski system łączności w niebezpieczeństwie

 

Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg dotyczący budowy morskiego systemu łączności w niebezpieczeństwie. Celem budowy wspomnianego systemu GMDSS-PL jest zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi oraz ochrona życia na morzu.

statek_ratowniczy_sar

Przedmiotem zamówienia jest budowa morskiego systemu łączności w niebezpieczeństwie zgodnego z wytycznymi Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu. Celem projektu jest stworzenie niezawodnego i nowoczesnego systemu łączności radiotelefonicznej - zapewniającego pokrycie obszaru odpowiedzialności za poszukiwanie i ratownictwo oraz polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej (EEZ).

 

System musi być oparty o normy i przepisy wynikające ze standardów pracy systemów części lądowych systemu GMDSS. Istotą projektu jest utworzenie systemu radiotelekomunikacyjnego, w oparciu o wybudowane stacje brzegowe systemu, pracujące w paśmie fal VHF oraz paśmie MF, umożliwiającego odbiór wezwań łączności w niebezpieczeństwie zgodnego z przyjętymi normami, standardami i wytycznymi przyjętymi dla części lądowej systemu GMDSS.

 

System powinien zapewniać wysoki poziom niezawodności oraz efektywną i skuteczną działalność Służby SAR oraz zapewnić skrócenie czasu reakcji na potencjalne i rzeczywiste zagrożenie życia na morzu, usprawnienie akcji zwalczania zanieczyszczeń środowiska morskiego oraz w znaczący i bezpośredni sposób podnieść bezpieczeństwo na obszarach morskich.

 

Projekt realizowany będzie zgodnie z metodyką „Zaprojektuj i zbuduj”. Szacowana wartość zamówienia to 10,5 mln zł netto. Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w terminie do 18 miesięcy po podpisaniu umowy. Kwota wymaganego wadium to 30 tyś złotych. Oferty należy składać do 10 lipca br.

 

Źródło: http://www.umgdy.gov.pl/?p=23838 ; Fot: sar.gov.pl