Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rybnicki AKSEL z najkorzystniejszą ofertą na duży system łączności radiowej dla Tramwajów Śląskich

 

We wrześniu opisywaliśmy spory - ogłoszony przez spółkę Tramwaje Śląskie wraz z Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP) - przetarg dotyczący modernizacji systemu łączności dyspozytorskiej. Nowy system ma się składać z około 500 radiotelefonów. Udało nam się dotrzeć do informacji z otwarcia ofert.

www_tram-silesia_pl_1

Przypomnijmy, iż celem wdrożenia ma być zapewnienie niezawodnej i szybkiej łączności głosowej oraz transmisji danych dotyczących lokalizacji pojazdów, a także sterowania podstacjami trakcyjnymi. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu, dostawa, montaż, uruchomienie oraz konfiguracja cyfrowego, trankingowego systemu radiowej łączności dyspozytorskiej, który pracować ma w standardzie DMR Tier III (w paśmie UHF). Szczegóły przetargu opisywaliśmy we wspomnianym powyżej artykule (czytaj tutaj).

 

W toku postępowania przetargowego m.in. w wyniku zadanych przez wykonawców pytań – zmianie uległ termin składania ofert oraz niektóre wymagania stawiane przez zamawiającego (szczegóły zmian znajdują się tutaj).

 

Swoje oferty złożyły 2 firmy (kolejność według najniższej ceny):

- AKSEL Sp. z o.o. (Rybnik) – 3.429.041,97 zł brutto; 84 msc. gwarancji na infrastrukturę systemu;

- Maxto Sp. z o.o. S.K.A. (Modlniczka) – 5.498.100 zł brutto; 72 msc. gwarancji na infrastrukturę.

Obie firmy zaoferowały 48 msc. gwarancji na radiotelefony przewoźne wraz z wyposażeniem oraz radiotelefony przenośne wraz z wyposażeniem - z wyłączeniem akumulatorów, a także 10 letni okres nadzoru serwisu i wsparcia technicznego systemu.

 

Podano również kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia – która wynosi 3.250.890 zł brutto. Kwota jest niższa o 178.151,97 zł brutto od najkorzystniejszej oferty złożonej przez firmę AKSEL, co oznacza, iż o niecałe 5,5% została przekroczona kwota, którą Zamawiający zamierzał wydać na system łączności.

 

Źródło: tram-silesia.pl ; Fot.: tram-silesia.pl