Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

UKE kupuje mobilne stacje do monitoringu

 

Urząd Komunikacji Elektronicznej jest organem regulacyjnym w zakresie m.in. gospodarki zasobami częstotliwości. Instytucja ta zajmuje się również kontrolą spełniania wymagań przez urządzenia radiokomunikacyjne. Na początku czerwca UKE ogłosiło przetarg na dostawę Ruchomych Stacji Monitoringowych (samochód wraz z zabudową).

Logo UKE

Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech jednakowych Ruchomych Stacji Monitoringowych (RSM), które mają zapewniać prowadzenie działań kontrolno-pomiarowych i monitoringowych - w zakresie widma częstotliwości. Działania te mają być prowadzone za pomocą posiadanych lub zakupionych w przyszłości urządzeń pomiarowych i sterujących wraz z odpowiednimi antenami montowanymi na maszcie lub bezpośrednio na zabudowywanym samochodzie. RSM będą umożliwiały prowadzenie tych działań podczas postoju (stacjonarnie), a niektórych także w ruchu (podczas jazdy), z jednoczesnym lokalizowaniem i orientowaniem RSM w terenie.

 

Przestrzeń wewnątrz samochodu ma być zaadoptowana w taki sposób, aby umożliwić montaż masztu i urządzeń lokalizacyjnych, a także miejsce na montaż aparatury kontrolno-pomiarowej i sterującej - zarówno podczas jej używania, jak i transportu. RSM mają być wyposażone w ergonomiczne i zgodne z przepisami BHP miejsce pracy dla operatora stacji. Ponadto zabudowa będzie obejmować wykonanie instalacji elektrycznej oraz wykonanie okablowania w.cz. (wysokiej częstotliwości) w celu doprowadzenia sygnałów w.cz. z anten do urządzeń pomiarowych. Ze szczegółowymi wymaganiami możemy zapoznać się tutaj.

 

Firmy biorące udział w przetargu powinny wykazać posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w kwocie minimum 800 tys zł, a także należyte wykonanie w okresie ostatnich 3 lat dostawy co najmniej 2 szt. samochodów specjalnych o wartości nie mniejszej niż 200 tys zł każdy. Zamawiający wymaga również wniesienia 25 tys. zł wadium. Kryterium oceny ofert to w 60% cena, a w 40% dodatkowe zobowiązania wykonawcy (dotyczące gwarancji na samochód lub zabudowę, szkolenia, przeglądu czy dodatkowego wyposażenia).

 

Oferty można składać do 12 lipca br. do godz. 10:00, a ich jawne otwarcie nastąpi 15 minut później. Zamówienie ma być wykonane do 19 grudnia.

 

Źródło: uke.gov.pl ; Fot.: uke.gov.pl