Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System łączności radiowej do nowej strażnicy dla KPPSP w Śremie

 

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie ogłosiła przetarg dotyczący VII etapu budowy strażnicy, którego przedmiotem są m.in. instalacje elektryczne, radiowęzły, domofony, a także budowa systemu łączności radiowej. Zamawiający nie dopuszcza ofert częściowych.

CPR_rzeszow_uw_gov_pl

W niniejszym artykule skupimy się oczywiście na temacie radiokomunikacji. Tak więc w ramach budowy systemu łączności zaplanowana jest dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie - zdalnie sterowanych, radiowych stacji bazowych oraz centralnej jednostki sterującej systemu łączności radiowej i dwóch konsol dyspozytorskich. Stacje bazowe mają być zlokalizowane w Brodnicy, Książu Wielkopolskim oraz Dolsku, a konsole dyspozytorskie na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Śremie.

 

Praca wyniesionych stacji ma odbywać się w trybie tzw. „votingu” (jednoczesny pomiar siły sygnału odbieranego przez wszystkie stacje, przesłanie wyniku do centralnej jednostki sterującej, gdzie następuje wyselekcjonowanie „najlepszego” sygnału, który jest odsłuchiwany na konsolach sterujących). Architektura zamawianego systemu ma działać w oparciu o sieć VPN KW PSP w Poznaniu, a w gestii zamawiającego leży zapewnienie dostępu do wspomnianej sieci.

 

Obsługa zamawianego systemu ma odbywać się poprzez wyposażoną w ekran dotykowy konsolę dyspozytorską. W konsoli należy zaimplementować obsługę radiotelefonów zdalnie sterowanych w trybie votingu oraz lokalnych radiotelefonów podłączonych do centralnej jednostki sterującej. Architektura ma umożliwiać łatwą rozbudowę poprzez dodanie kolejnych konsol i kolejnych stacji bazowych (zdalnie sterowanych i lokalnych).

 

Przedmiotem dostawy są m.in.:

1) Centralna jednostka sterująca systemu łączności radiowej - 1 zestaw;

2) Konsola dyspozytorska (sterownik zintegrowany z monitorem dotykowym) - 2 zestawy;

3) Zdalnie sterowana radiowa stacja bazowa - 3 zestawy;

- będą one sterowane za pomocą sieci KW PSP w Poznaniu. Zestawienie relacji sieciowej pomiędzy KP PSP w Śremie a KW PSP w Poznaniu leży po stronie zamawiającego;

- w relacji KW PSP Poznań <-> zdalnie sterowana radiowa stacja bazowa należy zastosować odpowiednie routery;

- kontroler zdalnie sterowanej stacji bazowej ma umożliwiać m.in. sterowanie radiotelefonami konwencjonalnymi - analogowymi, trankingowymi (TETRA, EDACS) i DMR rożnych producentów;

- w jednym komplecie mają się znajdować m.in. zasilacz, radiotelefony DMR (7 szt.) , anteny, iskierniki (7 szt.) i router VPN (3 szt.).

 

Warunkiem uczestnictwa w postępowaniu jest m.in. wykazanie odpowiedniego doświadczenia w zakresie wykonanych robót budowlanych oraz wniesienie 20 tys. zł wadium. Zwycięska firma ma również wpłacić zabezpieczenie należytego wykonania umowy ( 5% ceny oferty brutto). Kryterium oceny ofert to w 60% cena, 15% termin wykonania oraz 25% gwarancja (minimalnie 5 lat).

 

Oferty można składać do 30 maja br. do godziny 10, a zamówienie ma być wykonane do końca października.

 

Źródło: kppspsrem.bip.net.pl ; Fot.: rzeszow.uw.gov.pl