Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wojsko kupuje radiotelefony DMR z szyfrowaniem AES-256

 

Zaopatrujący jednostki wojskowe 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wędrzynie ogłosił zapytanie dotyczące dostawy radiotelefonów DMR.

Anakonda 2016

 

Przedmiotem zamówienia jest dostawa:

- 29 radiotelefonów pracujących w zakresie 406-470 MHz;

W zestawie wymagane jest m.in.: blok nadawczo-odbiorczy, antena szerokopasmowa (strojona), klips do pasa, osłona złącza do podłączania akcesoriów, ładowarka jednostanowiskowa szybka (z możliwością podłączenia do instalacji elektrycznej 230V oraz instalacji elektrycznej pojazdu), akumulator Li-Ion oraz mikrofonogłośnik i zapasowy akumulator Li-Ion;

- 7 radiotelefonów w wersji bazowej,pracujących w zakresie 406-470 MHz;

W ukompletowaniu ma znajdować się m.in.: blok nadawczo-odbiorczy, głośnik zintegrowany z blokiem nadawczo-odbiorczym o mocy min. 3W lub zewnętrzny o mocy min. 7,5W (wraz z zestawem montażowym) oraz kabel zasilający.

- 7 kompletów wyposażenia dodatkowego, w skład którego wchodzi zestaw antenowy (czyli antena szerokopasmowa stacjonarna, podstawa/uchwyt montażowy, fider min. 20 m), a także mikrofon biurkowy (opcjonalnie z z klawiaturą DTMF) i zasilacz 230V/50 Hz (ZS10).

 

Radiotelefony mają obsługiwać analogowy (11K0F3E, 16K0F3E) oraz cyfrowy (zgodny z DMR Tier. II; 7K60F1E) tryb pracy. Dla wersji stacjonarnej wymaga się mocy z zakresu 1 – 25 W, natomiast wersja noszona ma pracować z mocą 1 – 4 W, a znajdujący się w zestawie akumulator ma zapewnić pracę urządzenia (wysoki poziom mocy, cykl 5/5/90) przez minimum 10 godz. w trybie analogowym lub 15 godz. w trybie cyfrowym. Dostarczony sprzęt łączności ma posiadać szczelność zgodnie z normą IP54 oraz spełniać odpowiednie wymagania dotyczące odporności na wstrząsy i drgania oraz pył i wilgotność.

Wojsko wymaga również zapewnienia szyfrowania przesyłanych informacji w oparciu o:

- algorytm AES-256 (długość klucza min. 128 bitów) – dla trybów cyfrowych;

- scrambling częstotliwości (dla trybów analogowych).

 

Sprzęt radiokomunikacyjny ma być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2016 r., a wykonawca ma udzielić nie mniej niż 24 miesiące gwarancji oraz zapewnić pełną obsługę serwisową w okresie jej trwania. Zamawiający wymaga również dostarczenia po 2 zestawy do programowania radiotelefonów w wersji przewoźnej i przenośnej (kompatybilne z Windows 7).

 

Oferty cenowe można przesyłać do 12 kwietnia br., do godziny 12. Wymagany termin realizacji to 31 maj. Kryterium oceny ofert jest cena.

 

Źródło: 45wog.wp.mil.pl ; Fot.: 45wog.wp.mil.pl