Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Serwisowanie sieci łączności radiowej dla SPZOZ w Sanoku

 

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące usługi utrzymania sprawności technicznej istniejącej sieci łączności radiowej i współpracujących z nią urządzeń dla Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej (SDM) w Sanoku, działającej w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

 

Dyspozytornia Medyczna w Sanoku www_zozsanok_pl

System łączności radiowej SDM Sanok pełni podstawową funkcje komunikacji pomiędzy SDM, a poszczególnymi zespołami ratownictwa medycznego (PRM). System pracuje w paśmie 163 oraz 168-169 MHz i opiera się na analogowym standardzie transmisji z wąskopasmową modulacją częstotliwości. Elementami systemu jest sieć radiowa pracująca z przemiennikiem oraz radiotelefonami przewoźnymi (11 szt.) i noszonymi (4 szt.) Dostęp dyspozytorski do systemu odbywa się w SDM w Sanoku i jest realizowany na 4 radioserwerach, radiotelefonach analogowo – cyfrowych oraz dwóch konsolach radiowych. Radioserwery zapewniają również łączność ze śmigłowcem LPR.

 

Wykorzystywany jest przemiennik YAESU VXR-5000 - posiadający wbudowany buforowy zasilacz sieciowy, a w skład stacji retransmisyjnej wchodzi również filtr dupleksowy oraz antena firmy RADMOR. Jako stacje bazowe, na których prowadzony jest stały nasłuch, wykorzystywane są radiotelefony firmy MAXON SMX-4150, YAESU VX-3000 lub VX-4200 . Stacja bazowa składa się również z zasilacza sieciowego, przewodu antenowego oraz anteny bazowej. W pojazdach zespołów PRM zainstalowane są radiotelefony MAXON SMX-4150, YAESU VX-3000 lub VX-4200. Natomiast używane radiotelefony nasobne to analogowe YAESU VX-180.

 

Przedmiotem świadczonej usługi ma być m.in.:

- wykonywanie instalacji stacji bazowych i przewoźnych zgodnie z zapotrzebowaniem (z wyłączeniem budowy i konserwacji masztów antenowych);

- wykonywanie napraw awaryjnych urządzeń łączności radiowej;

- pomoc w przygotowywaniu i wypełnianiu dokumentów związanych z pozwoleniem radiowym;

- przeglądy okresowe urządzeń, konserwacja, regulacja, programowanie i strojenie;

- wykonywanie napraw (na czas naprawy może zostać zainstalowane urządzenie zastępcze);

- utrzymanie łączności – również pomiędzy zamawiającym, a innymi służbami.

 

Monitoring sieci radiowej ma być prowadzony przez minimum 8 godzin dziennie w dni robocze, natomiast reakcja na zakłócenia i awarie urządzeń mobilnych i stacjonarnych ma wynosić maksymalnie 12 godzin. Raz na 3 miesiące mają być wykonywane przeglądy okresowe. SPZOZ w Sanoku określił również czas reakcji w pozostałych przypadkach.

 

Realizacja niektórych zadań wiąże się z wykonywaniem prac wysokościowych i obsługą urządzeń elektrycznych do 1kV. Kryterium oceny ofert to w 100% cena. Warunkiem udziału w postępowaniu ofertowym jest wykonanie w okresie ostatnich 3 lat co najmniej jednej usługi (trwającej min. 1 rok) polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej sieci łączności radiowej i współpracujących z nią urządzeń działających w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

 

Okres obowiązywanie umowy ma wynosić 12 miesięcy (01.04.2017 – 31.03.2018). Oferty można składać do 7 marca br., do godziny 10, a ich otwarcienastąpi godzinę później.

 

Źródło: zozsanok.pl ; Fot.: zozsanok.pl