Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Mobilny Komisariat Policji dla KWP Gdańsk

 

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ogłosiła przetarg na wykonanie zabudowy pojazdu specjalistycznego na bazie samochodu Volkswagen Crafter, który ma być Mobilnym Komisariatem Policji i spełniać funkcję przewoźnej jednostki nadzoru oraz mobilnego centrum monitoringu.

 Mobilny Komisariat Policji KWP Poznań

Z racji tematyki portalu Radiotech skupimy się głównie na wyposażeniu pojazdu w sprzęt łączności radiowej. Tak więc w samochodzie mają być zainstalowane m.in. 2 radiotelefony DMR. Pojazd ma być przystosowany do przewozu 3 osób (łącznie z kierowcą), a jego wnętrze ma składać się z 3 przedziałów:

- kabina kierowcy - ma tu być zamontowany radiotelefon;

- przedział biurowy - wzdłuż tylnej i lewej ściany przedziału ma być zamontowany blat roboczy w kształcie litery L, który ma umożliwiać zainstalowanie w nim m.in. radiotelefonu i klawiatury sterującej;

- przedział magazynowy.

 

Zamontowany w pojeździe analogowo-cyfrowy system łączności radiowej DMR ma składać się z 2 radiotelefonów np. Motorola DM4601 lub równoważne zgodne z podaną specyfikacją (m.in. ma posiadać minimalne pasmo pracy 148÷174 MHz, maskowanie korespondencji w trybie cyfrowym DMR - algorytmem ARC4 o długości klucza 40 bitów, wbudowany odbiornik GPS, stopień ochrony IP54, a w skład wyposażenia ma wchodzić wewnętrzna antena GPS, mikrofon bezprzewodowy oraz przewodowy).

 

W Mobilnym Komisariacie zainstalowana ma być również antena prętowa VHF – pracująca w paśmie min. 164 – 174 MHz o zysku większym niż 0 dBd. Dla radiotelefonu w przedziale biurowym na dachu pojazdu umieszczona ma być uniwersalna podstawa antenowa, której konstrukcja umożliwia przykręcenie do niej promiennika anteny na pasmo VHF (164÷174 MHz z zyskiem ≥ 0 dB) lub promiennika anteny na pasmo UHF (380÷400 MHz dla systemu „TETRA” z zyskiem ≥ 0 dB). Montaż wymienionych promienników nie może wiązać się z zastosowaniem przejściówek lub innych elementów pośredniczących. Wykonawca ma zamontować w pojeździe promiennik na pasmo VHF oraz dostarczyć promiennik na pasmo UHF.

Antena dla radiotelefonu w przedziale biurowym ma być umieszczona w tylnej części dachu z zapewnieniem odpowiedniej separacji od anteny pierwszego radiotelefonu.

 

Gwarancja ma wynosić minimum 24 miesiące na każde urządzenie dodatkowo zamontowane w pojedzie oraz na zabudowę. Kryterium oceny ofert to w 60% cena, 20% termin gwarancji na wykonanie zabudowy oraz 20% termin gwarancji na urządzenia dodatkowo zamontowane w pojeździe. Aukcji podlega tylko kryterium ceny.

 

Oferty można składać do 1 marca br., do godziny 9:50. Ich publiczne otwarcie nastąpi 10 minut później. Wymagany termin realizacji zamówienia to 26 maj br. Po dokonaniu oceny ofert, w celu wyboru najkorzystniejszej - Zamawiający zamierza przeprowadzić aukcję elektroniczną (jeśli będą co najmniej 2 ważne oferty).

 

Źródło: pomorska.policja.gov.pl ; Fot.: poznan.policja.gov.pl