Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wyniki przetargu na wdrożenie dużego systemu łączności cyfrowej dla MZK Bydgoszcz

 

Pod koniec września zeszłego roku informowaliśmy o sporym przetargu ogłoszonym przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy. Przedmiotem zamówienia było 240 szt. radiotelefonów DMR kompatybilnych z eksploatowanym dyspozytorskim systemem łączności, wraz z modemami sygnalizacyjnymi oraz uruchomieniem, konfiguracją, a także instalacją na pojazdach i stanowisku dyspozytorskim.

 

MZK_Bydgoszcz_Pesa 122N

 

Przypominamy, iż należący do MZK system pracuje w paśmie 410-430 MHz. Przemienniki działały trybie analogowym, a w zamierzeniu miały stanowić szkielet sieci cyfrowej TDMA. Chodzi zapewne o system eVerge firmy Vertex Standard (MZK na etapie ogłaszania przetargu dysponowała już odpowiednim osprzętem hardwarowo – softwarowym oraz przeszkoloną kadrą techniczną do obsługi i zarządzania takim cyfrowym systemem radiokomunikacyjnym).

 

W ramach zamówienia Wykonawca miał dokonać wymiany wyeksploatowanych radiotelefonów pracujących w systemie analogowym (autobusy, tramwaje) na radiotelefony cyfrowo - analogowe oraz wykonać modernizację systemu przechodząc z systemu łączności analogowej na cyfrową. Wymagana była pełna kompatybilność z aktualną strukturą sieci - eksploatowanym systemem dyspozytorskim i posiadanymi już radiotelefonami cyfrowo - analogowymi. Wykonane miało być również stanowisko do realizacji funkcji programowania stacji ruchomych drogą radiową.

 

Jedyną, a więc i najlepszą, ofertę złożyła gdyńska spółka CON-SPARK. Zaoferowała wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę 647 964 zł (na realizację zadania przeznaczone było 649 440 zł). Realizacja umowy miała następować sukcesywnie do końca 2016 r.

 

Źródło i fot.: mzk.bydgoszcz.pl