Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KP PSP w Bochni modernizuje i rozbudowuje swój system łączności

 

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła przetarg na modernizację i rozbudowę systemów łączności radiowej Komendy Powiatowej PSP w Bochni. Jedyną, a zatem i uznaną za najkorzystniejszą, ofertę złożyła krakowska firma KARISMA RADIOKOMUNIKACJA.

 

www_straz_krakow_pl

 

W ramach modernizacji systemu łączności zaplanowana jest dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie zdalnie sterowanych radiowych stacji bazowych w 4 lokalizacjach na terenie powiatu bocheńskiego oraz centralnej jednostki sterującej systemu łączności radiowej - konsoli dyspozytorskiej -zainstalowanych w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bochni.

 

Praca 4 „wyniesionych” stacji radiowych (na kanale powiatowym) ma odbywać się w trybie tzw. „votingu”, który polega na jednoczesnym pomiarze siły sygnału odbieranego przez wszystkie stacje, następnie jego przesłaniu do centralnej jednostki sterującej systemu, gdzie następuje wyselekcjonowanie sygnału o najlepszych parametrach, który zostaje skierowany do odsłuchu na konsole sterujące systemem.

 

Kontrolery stacji bazowych - oprócz pracy na kanale powiatowym - muszą umożliwiać chwilowe, automatyczne przejście na kanał selektywnego alarmowania i realizację alarmowania jednostek OSP z wykorzystaniem sygnalizacji STQC (przy użyciu dowolnego typu radiotelefonu bazowego). W stacjach bazowych ma być zaimplementowana funkcja zmiany kanału radiowego.

 

Obsługa zamawianego sytemu ma odbywać się poprzez konsolę dyspozytorską, wyposażoną w ekran dotykowy, zainstalowaną w stanowisku kierowania. W konsoli należy zaimplementować obsługę zdalnie sterowanych radiotelefonów w trybie „votingu” oraz lokalnych radiotelefonów podłączonych do centralnej jednostki sterującej.

 

Architektura zamawianego systemu ma umożliwiać łatwą rozbudowę poprzez dodanie kolejnych konsol i oraz (zdalnie sterowanych i lokalnych) radiowych stacji bazowych . Architektura zamawianego systemu ma działać w oparciu o sieć VPN KW PSP. Podłączenie do sieci VPN, konfiguracja urządzeń dostępowych - nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia. Zamawiający dostarczy wykonawcy skonfigurowaną sieć VPN i przydzieli numery IP dla dostarczonych urządzeń, jeżeli będzie taka konieczność.

 

W ramach zamówienia należy dostarczyć następujące urządzenia:

a) centralna jednostka sterująca systemu łączności radiowej – 1 zestaw;

- system ma w jednej platformie sprzętowej integrować obecnie dostępne środki łączności radiowej, a w przyszłości inne środki łączności, które mogą być wykorzystane przez SKKP PSP w Bochni, w szczególności radiotelefony standardu TETRA;

- architektura otwarta, możliwości rozbudowy poprzez instalacje tzw. interfejsów (kart procesorowych) rozszerzeń;

- system ma m.in. obsługiwać interfejsy: konsoli operatorskiej, lokalnych radiotelefonów konwencjonalnych, analogowych zdalnie sterowanych radiotelefonów, terminala DMR – Mototrbo, terminala NEXEDGE, sieciowy Mototrbo (podłączenie przemienników DR3000), sieciowy NEXEDGE (podłączenie przemienników NEXEDGE), do sieci ISDN (2B+D), VoIP;

- w ramach zamówienia ma być dostarczona centralna jednostka sterująca z następującymi interfejsami: 1 do podłączenia oferowanej konsoli dyspozytorskiej; 4 interfejsy lub moduł/y do podłączenia 4 lokalnych radiotelefonów; do podłączenia min. 8 zdalnie sterowanych radiowych stacji bazowych; do sieciowania z systemami łączności radiowej MULTIKOM II; oraz inne interfejsy (karty, moduły), nie wymienione a wymagane do poprawnej pracy oferowanego systemu łączności;

b) konsola dyspozytorska (sterownik wraz z monitorem dotykowym) – 1 zestaw;

c) Zdalnie sterowana radiowa stacja bazowa – 4 zestawy;

- kontroler zdalnie sterowanej stacji bazowej ma umożliwiać m.in. sterowanie radiotelefonami konwencjonalnymi- analogowymi, trankingowymi (TETRA, EDACS) i DMR różnych producentów w konfiguracjach: jeden kontroler jeden - radiotelefon i (lub) jeden kontroler – dwa radiotelefony;

- w zależności od lokalizacji, zdalnie sterowana stacja bazowa, będzie instalowana w 2 typach: typu A (szafa zewnętrzna hermetyczna z przełącznikiem sieciowym LAN) oraz typu B (szafa wewnętrzna bez wymaganej hermetyczności z routerem VPN);

d) przełącznik sieciowy LAN „zarządzalny” do zdalnie sterowanej radiowej stacji bazowej typu A – 1 szt.;

e) przełącznik sieciowy LAN „zarządzalny” do centralnej jednostki sterującej – 1 szt.;

f) router VPN do zdalnie sterowanej radiowej stacji bazowej typu B – 3 szt.;

g) radiolinia na nielicencjonowane pasmo 24 Ghz – 1 komplet;

f) fider antenowy typu A i typu B – ilość według wyliczeń oferenta;

g) anteny: typu A – bazowa, dookólna – 2 szt.;

h) półprzewodnikowy i (lub) gazowy ochronnik do instalacji antenowych;

i) radiotelefon bazowy do zdalnie sterowanej radiowej stacji bazowej – 8 szt.;

- dopuszcza się radiotelefon cyfrowo-analogowy. Standard cyfrowy ETSI DMR.

 

Prace montażowo – konfiguracyjne obejmować będą pięć lokalizacji. Zamawiający dokona samodzielnej konfiguracji następujących urządzeń dostarczonych przez oferenta: radiotelefony, przełącznik sieciowy, routery vpn, radiolinia.

 

Do oferty należało dołączyć wykaz wszystkich urządzeń z podaniem producenta, modelu i typu oraz wykaz licencji (o ile takie występują w urządzeniu) wraz z kartami katalogowymi producenta (o ile producent takie posiada).

 

Zamówienie należy zrealizować w dwóch etapach:

- etap I - obejmujący realizację przedmiotu umowy w minimum 70% (do 29 grudnia br.);

- etap II - obejmujący pozostałą część umowy - w terminie maksymalnym do 31 marca 2017 r.

 

Kryteria oceny ofert to w 60% cena, w 20% gwarancja oraz 20% termin dostawy. Oferty można było składać do 9 grudnia br. Na sfinansowanie zamówienia przeznaczono kwotę 295 tys zł. Jedyną ofertę złożyła firma KARISMA RADIOKOMUNIKACJA, która zaoferowała wykonanie przedmiotu zamówienia za 294 954 zł, udzielając 24 miesięcznej gwarancji i wykonanie przedmiotu zamówienia do 16 stycznia 2017 r.

 

 

Źródło: www.straz.krakow.pl ; Fot: www.straz.krakow.pl