Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DCT Gdańsk wyłonił zwycięzce przetargu na system łączności TETRA

 

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk wyłonił zwycięzce w przetargu na dostawę systemu łączności TETRA. Swoje oferty złożyło pięć firm. Najkorzystniejszą propozycje złożyła rybnicka spółka IP Connect i to ona została wybrana przez Zamawiającego do realizacji tego projektu.

 

 DCT-terminal-kontenerowy-baltyk

 

Dostarczony system ma być zgodny ze specyfikacją techniczną ETSI (spełniać standardy ETSI TETRA opisane w: EN 300 392, EN300 395, wraz z rozszerzeniami) oraz zapewniać współpracę z terminalami TETRA różnych producentów, a w szczególności z urządzeniami radiowymi używanymi obecnie w DCT. Wykorzystywane modele to: Sepura SRH3500, SRM3500, STP8000, STP9000 oraz Motorola MTP3250, MT553C.

 

Warto nadmienić, iż instalacja i uruchomienie systemu nie wchodzi w skład zamówienia - będzie to przedmiotem odrębnej umowy, która może zostać zawarta z dostawcą urządzeń w późniejszym terminie. Zamawiający dysponuje ważnym przydziałem częstotliwości TETRA w zakresie (415 - 430 MHz).

 

Architektura systemu powinna być oparta na dwóch węzłach centralnych zapewniających redundancję sprzętową i geograficzną, umiejscowionych fizycznie w różnych lokalizacjach. Do węzła centralnego w konfiguracji redundantnej - dołączone będą stacje bazowe i ewentualne konsole dyspozytorskie. System powinien być zbudowany w oparciu o architekturę i protokół IP. Wykorzystywane urządzenia sieciowe powinny integrować się z istniejącą siecią teletransmisyjną DCT. Krytyczne elementy infrastruktury TETRA muszą być zabezpieczone na wypadek wystąpienia awarii (posiadać redundancję).

 

Przedmiotem zamówienia są stacje bazowe (powinny obsługiwać co najmniej 2 częstotliwości nośne). System łączności radiowej musi być również wyposażony w rejestrator korespondencji głosowej na wszystkich kanałach TETRA, wraz z aplikacją odsłuchu nagranej korespondencji. W ofercie powinno zostać również opcjonalnie wycenione stanowisko zarządzania i monitorowania systemu oraz konsola dyspozytorska.

 

Klasyfikacja punktowa poniżej:

 

1. DGT Sp. z o.o. - 60,18 pkt.

2. IP Connect Sp. z o.o. - 100 pkt.

3. JAS Technologie Sp. z o.o. - 46,81 pkt.

4. RadioPartners Sp z o.o. - 66,75 pkt.

5. Siltec Sp. z o.o. - 59,84 pkt.

 

Źródło i fot.: dctgdansk.pl

 

 

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IPConnect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.