Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy sprzęt radiokomunikacyjny dla Centralnego Biura Śledczego Policji

 

Centralne Biuro Śledcze Policji podejmuje działania, które mają na celu zwalczanie przestępczości zorganizowanej o charakterze transgranicznym, kryminalnym, narkotykowym i ekonomicznym oraz związanym z aktami terrorystycznymi. W latach 2002-2014 policjanci rozbili 2289 grup przestępczych i zlikwidowali 196 laboratoriów narkotyków syntetycznych oraz 573 plantacje konopi indyjskich. W ostatnim czasie Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg o wartości poniżej 135 tys. Euro na dostawę sprzętu radiokomunikacyjnego dla CBŚP.

 

Centralne Biuro Śledcze Policji

 

Zamówienie podzielone zostało na 2 części, a Policja dopuszcza składanie ofert częściowych:

Zadanie 1: Dostawa i instalacja 2 zestawów radiokomunikacyjnych DMR sterowanych przez sieć TCP/IP. W skład zestawu ma wchodzić m.in.:

- radiotelefon VHF z niezbędnymi akcesoriami (ma posiadać możliwość maskowania korespondencji w trybie cyfrowym DMR Tier II, algorytmem ARC4 o długości klucza 40 bitów);

- zasilacz buforowy do radiotelefonu 230 V AC, wraz z akumulatorem 12V, 24 Ah;

- zestaw do programowania;

- konsola IP (z głośnikiem do nasłuchu) która będzie „odwzorowywać” funkcje radiotelefonu.

Wykonawca ma zainstalować radiotelefony (w będącej na wyposażeniu Policji szafie) i podłączyć je do sieci zasilającej i informatycznej. Niezakończone od strony radiotelefonu przewody, a z drugiej strony podłączone do anten, są dostępne do podłączenia.

 

Zadanie 2: Dostawa 16 radiotelefonów kamuflowanych DMR. W skład zestawu ma wchodzić m.in.:

- radiotelefon VHF (ma posiadać możliwość maskowania korespondencji w trybie cyfrowym DMR Tier II, algorytmem ARC4 o długości klucza 40 bitów);

- 2 akumulatory tego samego typu (dopuszczone przez producenta radia). Bateria ma zapewniać pracę przez minimum 8h w trybie analogowym w cyklu 5% nadawanie, 5% odbiór i 90% czuwanie;

- antena VHF (pasmo co najmniej 160 – 174 MHz);

- ładowarka oraz zestaw do programowania;

- zestaw audio i inne akcesoria umożliwiające pracę w kamuflażu (m.in. induktor z mocowaniem do ubrania; PTT bezprzewodowy – najlepiej typu brelok, kluczyk samochodowy; odbiornik indukcyjny douszny „słuchawka” zapewniający prawidłową współpracę z pętlą indukcyjną oraz induktorem; nasobny zestaw bluetooth; zestaw przewodowy z PTT typu Torpedo, słuchawki przewodowe douszne SAMSUNG/SONY/ MOTOROLA/LG/NOKIA - jak do telefonu komórkowego, pas elastyczny na rzep do mocowania radiotelefonu i akcesoriów, antena VHF do zastosowań kamuflowanych „sznurkowa” do ułożenia na ciele użytkownika).

 

Wymagana jest również kompatybilność we wskazanym zakresie z posiadanymi przez Policję radiotelefonami i stacjami retransmisyjnymi. Wykonawca ma również przeprowadzić instruktaż dla 3 pracowników personelu Zamawiającego.

 

Jednym z warunków udziału w postępowaniu przetargowym jest wykonanie w okresie 3 lat przed terminem składania ofert co najmniej jednego zamówienia, które polegało na dostarczeniu (w jednej dostawie):

- Zadanie 1: zestawów radiokomunikacyjnych na kwotę nie mniejszą niż 40 tys. zł brutto;

- Zadanie 2: radiotelefonów DMR na kwotę nie mniejszą niż 80 tys. zł brutto.

Wymagane jest również wniesienie wadium w wysokości 2 tys. zł dla zadania 1 lub 4 tys. zł dla zadania 2. Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana, będzie musiał też wpłacić 10% ceny brutto podanej w ofercie – jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy.

 

Oferty można składać do 21 listopada br., do godziny 9:30, a ich otwarcie będzie publiczne i odbędzie się pół godziny później. Zamówienie ma być zrealizowane do 22 grudnia br.

Kryteria oceny ofert to:

- Zadanie 1: w 60% cena, a w 40% okres gwarancji;

- Zadanie 2: w 60% cena, w 20% okres gwarancji (z wyłączeniem akumulatorów do radiotelefonów), w 10% Funkcjonalność I (10 punktów w przypadku zaoferowania wbudowanego wyświetlacza i klawiatury w radiotelefonie noszonym) oraz w 10% Funkcjonalność 2 (10 punktów w przypadku zaoferowania słuchawek przewodowych dousznych z mikrofonem co najmniej 3 różnych producentów, w ilości po co najmniej 4 sztuki słuchawek).

 

Źródło: przetargi.policja.pl & cbsp.policja.pl; Fot.: cbsp.policja.pl