Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Radiotelefony noszone do działań w sytuacjach kryzysowych i ratowniczych

 

W ostatnim czasie ogłoszono zamówienia na dostawę sprzętu łączności, który wykorzystywany będzie głównie do działań ratowniczych, gaśniczych oraz poszukiwawczych. Miasto Rybnik chce doposażyć jednostki OSP w radiotelefony, natomiast Komenda Powiatowa PSP w Sieradzu – w imieniu Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi - przeprowadza postępowanie na dostawę sprzętu do działań w sytuacjach kryzysowych (ratownictwo techniczne, wodne, poszukiwawczo-ratownicze - likwidacja skutków występowania żywiołów oraz katastrof budowlanych). Część tego sprzętu stanowią radiotelefony.

 

straz_lodz_pl

 

Do jednostek OSP z Rybnika trafić ma 11 szt. noszonych radiotelefonów analogowo-cyfrowych.

Radiotelefon ma być wyposażony w wyświetlacz oraz podstawową klawiaturę. Wymagany jest akumulator NiMH o minimalnej pojemności 1400mAh. Zamawiający chce również, aby terminal miał stopień ochrony IP57. Dostawa obejmuje zaprogramowanie radiotelefonów zgodnie z wykazem częstotliwości KM PSP w Rybniku, który zostanie przekazany wraz z umową.

Zamówienie ma być zrealizowane do 20 grudnia br., a dostawca ma udzielić minimum 12 miesięcy gwarancji i posiadać punkt reklamacyjny na terenie Polski. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena. Oferty można składać do 15 listopada br.

 

Drugie postępowanie to przetarg na dostawę sprzętu do działań w sytuacjach kryzysowych. Zamówienie podzielono na 2 części. W skład części pierwszej wchodzą m.in. trzy cyfrowe radiotelefony na pasmo VHF oraz zestaw do ich programowania. Radiotelefony mają posiadać akumulator o pojemności minimum 1500 mAh, a czas pracy ma wynosić minimum 16 h w trybie cyfrowym. Wymagany jest stopień ochrony IP57.

Część druga to łódź hybrydowa z silnikiem i przyczepą. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych (na jedną z dwóch części) oraz równoważnych. Wadium dla interesującej nas - pierwszej części zamówienia - wynosi 2 tys. zł. Zamówienie ma być zrealizowane do 30 listopada br. Gwarancja na przedmiot zamówienia ma wynosić przynajmniej 24 miesiące. Kryterium wyboru ofert to w 60% cena, a w 40% okres gwarancji. Termin składania ofert upłynął dzisiaj (14 listopad) o godzinie 10. Otwarcie ofert nastąpiło o godzinie 10:30.

 

Źródło: www.strazsieradz.nasze.pl & bip.um.rybnik.eu ; Fot.: www.straz.lodz.pl