Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Drugie podejście do systemu TETRA w MPK Częstochowa

 

W czerwcu br. informowaliśmy o nowym systemie TETRA, który miał powstać dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. Spółka ogłosiła przetarg na dość nieduży i prosty system łączności, składający się z jednej stacji bazowej TETRA, około 50 radiotelefonów i konsoli dyspozytorskiej. Nowy system musiał zostać zintegrowany z istniejącym systemem trankingowym MPT1327. Swoje oferty złożyły dwie rybnickie spółki AKSEL i IP Connect.

 

 mpk-czestochowa-panorama-autobusow-www

 

Oferta IP Connect, mimo że tańsza (365 tys. zł.) została odrzucona na podstawie niezgodności oferty z wewnętrznym regulaminem zakupów. Zamawiający wybrał ofertę spółki AKSEL (420 tys. zł.). Firma IP Connect wniosła skargę do Zamawiającego zmuszając do unieważnienia wyboru oponenta. Ponowne wszczęcie procedury badania ofert nie przyniosło rozstrzygnięcia i w połowie lipca Zamawiający skorzystał z przysługującego mu prawa do anulowania przetargu bez podania przyczyn i wybrania jakiejkolwiek oferty.

 

Obecnie ogłoszony nowy przetarg jest bardzo podobny do pierwotnego. Nadal wymagana jest dostawa tylko jednej stacji bazowej - jednokanałowej, z 4 kanałami logicznymi. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłaby stacja wyposażona w dwa kanały częstotliwościowe, czyli 8 kanałów logicznych. Takie rozwiązanie zapewniłoby redundancje fizyczną w przypadku jakiejkolwiek awarii modułu radiowego.

 

Zamawiający w trosce o "pełną kompatybilność" wymaga dostarczenia infrastruktury i radiotelefonów jednego producenta, co znacznie zawęża krąg potencjalnych oferentów. Wymagane jest również aby dostarczony sprzęt pochodził z legalnego kanału dystrybucji. Dostarczony system musi posiadać możliwość dalszej rozbudowy o kolejne stacje bazowe bez konieczności wymiany jakiegokolwiek podzespołu w ramach tego zamówienia. W lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego wykonana ma być instalacja antenowa o długości feedera do 40m. Dalsze szczegóły można znaleźć na stronie zamawiającego (podanej poniżej).

 

Ze względu na sporą liczbę pytań do SIWZ zamawiający przesunął termin składania ofert na 26 października br.

 

Źródło: mpk.czest.pl