Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Straż Graniczna kupuje radiotelefony do pomocy w relokacji cudzoziemców

 

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej im. generała brygady Stefana Pasławskiego ogłosił zamówienie na dostawę radiotelefonów nasobnych DMR w ramach projektu pt. Powroty – 11/1-2015/BK- Fundusz Azylu Migracji i Integracji "Organizacja powrotów przymusowych cudzoziemców", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI). Fundusz ten to mechanizm finansowy ustanowiony na lata 2014-2020, z budżetem na poziomie 3,137 miliarda euro.

 

wm_strazgraniczna_pl

 

FAMI ma przyczynić się do rozwoju wspólnej unijnej polityki azylowej i imigracyjnej oraz wzmocnić przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości poprzez stosowanie zasady solidarności i podziału odpowiedzialności między państwa członkowskie oraz współpracę z państwami trzecimi. Celem ogólnym FAMI jest przyczynianie się do skutecznego zarządzania przepływami migracyjnymi i do realizacji, wzmacniania i rozwoju wspólnej polityki w zakresie azylu, ochrony uzupełniającej i ochrony czasowej oraz wspólnej polityki imigracyjnej z pełnym poszanowaniem praw i zasad zapisanych w karcie praw podstawowych Unii Europejskiej.

 

Przedmiotem zamówienia ze strony Straży Granicznej jest 20 kompletów radiotelefonów noszonych DMR z minimalnym zakresem częstotliwości pracy 164-174 MHz (VHF). Wymagana jest kompatybilność z posiadanymi przez SG urządzeniami radiowymi Mototrbo co najmniej w zakresie:

- możliwość wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych (kompatybilność z Motorola DP3601, DM3601, DP4801, DP4601, DM4601);

- możliwość maskowania korespondencji w trybie cyfrowym – minimum 16 kluczy kodowych, algorytm ARC4, klucz 40-bitowy (kompatybilność z Motorola DP3601, DM3601, DP4801, DP4601, DM4601).

 

W zestawie z radiotelefonem mają znajdować się 2 akumulatory tego samego typu o pojemności minimalnej 1300 mAh (oryginalny akumulator producenta sprzętu) oraz dedykowana ładowarka jednopozycyjna. Inne wymagania dotyczące terminali to m.in. 160 kanałów z możliwością podziału na strefy, wyświetlacz (minimum 4 wiersze), wbudowany odbiornik GPS, obsługa wywołań (indywidualne, grupowe, alarmowe, do wszystkich - z identyfikacją na wyświetlaczu), przycisk sygnału alarmowego, stopień ochrony nie gorszy niż IP57.

 

Wykonawca ma również dostarczyć oprogramowanie oraz 2 przewody USB do programowania radiotelefonów.

 

Oferty można składać 26 października br., do godz. 15.30. Kryterium oceny ofert jest w 100% cena. Zamówienie ma być wykonane w ciągu 28 dni od dnia podpisania umowy.

 

Źródło: wm.strazgraniczna.pl & fundusze.mswia.gov.pl & ec.europa.eu. Fot.: wm.strazgraniczna.pl