Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja kupi system do zarządzania terminalami mobilnymi

 

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na zakup systemu MDM (ang. Mobile Device Management) umożliwiającego zarządzanie urządzeniami pełniącymi w Policji rolę Mobilnych Terminali Noszonych (MTN). Można domniemywać, że zamówienie jest elementem sukcesywnej wymiany starych wysłużonych terminali transmisji danych na nowej generacji tablety. Przypominamy, że w kwietniu tego roku udało się wyłonić zwycięzcę w przetargu na dostawę nowych terminali mobilnych "rugged". Obecnie Policja chce pozyskać oprogramowanie do zdalnego zarządzania urządzeniami wykorzystywanymi przez swoich funkcjonariuszy i pracowników.

 

Mobile-Device-Management-system-policja

 

Mobile Device Management (MDM) to rozwiązanie, dzięki któremu w prosty sposób można zarządzać całą flotą urządzeń mobilnych w organizacji, uwzględniając przy tym politykę bezpieczeństwa. Dzięki temu zyskuje się scentralizowaną kontrolę nad wszystkimi terminalami mobilnymi w firmie i ochronę danych, które w pracy Policji mają szczególne znaczenie. Rozwiązanie klasy MDM pozwala kontrolować urządzenia mobilne w czasie rzeczywistym od chwili aktywacji usług mobilnych, poprzez cały cykl życia urządzenia. Zaletą jest możliwość zarządzania różnymi urządzeniami (smartfony, tablety) niezależnie od systemu operacyjnego, jaki posiadają.

 

Postępowanie obejmuje:

- dostawę wraz z instalacją i konfiguracją niezbędnej infrastruktury sprzętowej dla podstawowego i zapasowego centrum przetwarzania danych (serwery, okablowanie, urządzenia sieciowe),

- dostawę niezbędnych licencji bezterminowych (wieczystych) umożliwiającymi zarządzanie 1236 urządzeniami,

- dostawę, wdrożenie i konfiguracje oprogramowania centralnego MDM

- opracowanie konfiguracji i polityki dla urządzeń,

- testy i produkcyjne wdrożenie konfiguracji i polityki na nowych urządzeniach Zamawiającego (1236 sztuk),

- przeprowadzenie szkoleń,

- wsparcie Zamawiającego w okresie 3 pierwszych miesięcy od dnia podpisania protokołu końcowego odbioru,

- aktualizacje dostarczonego oprogramowania przez okres 5 lat dla systemu MDM/licencji.

 

Docelowo system MDM Policji ma obsłużyć co najmniej 25 000 urządzeń. Rozwiązanie musi działać w trybie active-standby. System będzie działał w wydzielonej sieci Policji, bez dostępu do Internetu. Serwery zarządzania zostaną rozmieszczone w centrum podstawowym i zapasowym (dokładne lokalizacje zostaną podane na etapie wdrożenia).

 

Oferty należy składać do 1 września br. O wyborze w 80% zdecyduje cena, a w 20% spełnienie pożądanych wymagań. Zamawiający przewiduje wybór oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

 

Źródło: przetargi.policja.pl