Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Udało się wybrać wykonawcę na serwis i naprawy urządzeń TETRA dla Wojska

 

1 Regionalna Baza Logistyczna rozstrzygnęła, trwający bardzo długo, przetarg na pogwarancyjne usługi serwisowe oraz naprawy i przeglądy urządzeń Systemu Trankingowego TETRA Dimetra IP Compact oraz TETRA MST 11 IP.

 

1_Regionalna_Baza_Logistyczna_ANAKONDA_transporty

 

Produkowany przez Motorolę cyfrowy trankingowy system łączności TETRA Dimetra IP Compact dedykowany jest do budowy sieci abonenckich. Stosowane algorytmy szyfrowania informacji TEA2 zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa transmisji. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Przewoźny system radiokomunikacyjny Tetra MST 11 IP został stworzony przez firmę Nexrad Telecom. Jest zbudowany w oparciu o komponenty systemu TETRA Dimetra IP Compact. Tetra MST 11 IP jest w pełni zgodny z protokołem IP. Więcej na jego temat przeczytasz tutaj.

 

Postępowanie zostało ogłoszone 17 marca br., a wykonawce wybrano dopiero w lipcu. W tym czasie odpowiadano na pytania, zmieniano ogłoszenie i przesuwano termin złożenia ofert (pierwotnie termin składania ofert to 28 kwiecień). Podczas przetargu złożone również zostało odwołanie do Krajowej Izby odwoławczej. Zarzuty odwołania zostały uznane za zasadne i odstąpiono od wymagania przedstawienia potwiedzenia wystawionego przez producenta systemu TETRA - z którego miało wynikać, że Wykonawca posiada dostęp do oprogramowania systemowego, kodów źródłowych oraz oprogramowania umożliwiającego zastosowanie szyfrowania algorytmem TEA2. Po zmianie SIWZ wystarczyło już oświadczenie wykonawcy, iż posiada dostęp do wspomnianego oprogramowania.

 

Wykaz wraz z lokalizacją urządzeń przewidzianych do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia był dostępny do wglądu (po okazaniu aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli min. Poufne) w 1 Regionalnej Bazie Logistycznej w Wałczu.

Zamówienie ma być realizowane w latach 2016 – 2018. Co ciekawe Wojsko zostawiło sobie furtkę i realizacja zamówienia wcale nie musi być kontynuowana po roku 2016 (warunkiem jest otrzymanie przez zamawiającego na ten wykonanie usługi środków finansowych).

 

Wpłynęła tylko jedna oferta, która została uznana za ważną, a także co oczywiste za najkorzystniejszą. Złożona została ona przez konsorcjum firm: MAW Telecom International S.A. z Warszawy oraz Autocomp Management Sp. z o.o. ze Szczecina.

 

Źródło i fot.: http://1rblog.wp.mil.pl/pl  Informacja o systemach: http://tetraforum.pl