Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Żandarmeria buduje tymczasową sieć radiową w Krakowie na ŚDM

 

Żandarmeria Wojskowa opublikowała przetarg na rozbudowę swojej sieci łączności radiowej. Przedmiotem zamówienia jest wypożyczenie, montaż, strojenie i serwis sprzętu radiowego na czas trwania Światowych Dni Młodzieży. Po dokładniejszej lekturze SIWZ można wywnioskować, iż Żandarmeria wymaga zbudowania tymczasowej sieci radiowej w oparciu o dwie lokalizacje, w której będzie pracować 850 radiotelefonów. Radiotelefony są własnością Żandarmerii. Wykonawca będzie odpowiedzialny za zbudowanie i uruchomienie całego systemu oraz wypożyczenie (na okres 11 kluczowych dni) jego komponentów, w tym m.in.: systemów antenowych, radiotelefonów stacjonarnych, kontrolerów IP, itp.

 

 zandarmeria-wojskowa-mundur-tyl

 

Przedmiotem zamówienia jest:

- montaż 2 systemów antenowych w lokalizacjach: Kraków "Balice" i Kraków "Centrum",

- montaż szaf typu Rack 19" wraz z okablowaniem, zasilaczami, ochronnikami, akumulatorami i routerami,

- montaż kontrolerów radiotelefonów Minikom (są to uniwersalne sterowniki do systemu Multikom 2. Umożliwiają sterowanie wieloma radiostacjami na odległość dzięki czemu możliwy jest dostęp do różnych sieci radiowych: analog, EDACS, TETRA, MTP1327, MOTOTRBO).

- montaż radiotelefonów analogowo-cyfrowych DM3600,

- podłączenie do systemu konsoli dyspozytorskiej,

- uruchomienie systemu łączności w oparciu o zainstalowane podzespoły.

 

Wykonawca będzie odpowiedzialny za zabezpieczenie serwisowe w zakresie bezawaryjnego funkcjonowania sprzętu. Wśród wymagań znalazł się też projekt opracowania planów zasięgu łączności radiowej w dwóch wspomnianych wcześniej lokalizacjach. Gotowość systemu do pracy ma zostać osiągnięta do 20 lipca br. Więc czasu jest bardzo mało.

 

Jednym z kluczowych wymagań jest wsparcie techniczne trwające od 24 lipca do 1 sierpnia br. Czas reakcji serwisu na potencjalne usterki jest bardzo krótki i został przewidziany na 40 minut dla radiotelefonów stacjonarnych i 60 minut dla pozostałych urządzeń (radiotelefonów przenośnych) na terenie Krakowa.

 

Aby przystąpić do przetargu należało wpłacić wadium w wysokości 1000 zł. Swoją ofertę złożyła firma KARISMA Radiokomunikacja Łukasz Wojtanowicz o wartości 92 250 zł brutto przy budżecie wynoszącym 62 tys. zł brutto. Czas reakcji serwisu zgłoszony przez firmę Karisma to 20 min. dla radiotelefonów stacjonarnych i przekaźnika oraz 30 min. dla pozostałego sprzętu. Kryteria oceny ofert to cena (80%) oraz czas reakcji serwisowej (20%).

 

Źródło i fot.: ozzw.wp.mil.pl