Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Lotnisko w Lublinie buduje wieżę pod system łączności TETRA

 

Port lotniczy w Lublinie ogłosił przetarg na budowę wieży na potrzeby instalacji anten systemu łączności TETRA oraz anten mikrofalowych. Przypomnijmy, że Lotnisko w Lublinie w marcu br. ogłosiło przetarg na "Dostawę i instalację systemu radiowej łączności dyspozytorskiej w technologii TETRA".

 

Wieza-strunobetonowa-Herkules (fot. herkules-polska.pl)

 

Zamówienie obejmowało dwa kanały radiowe oraz 64 radiotelefony standardu TETRA (przenośne, przewoźne i mobilne ATEX). Złożono siedem ofert. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Aksel Sp. z o.o. z Rybnika. 19 kwietnia br. w Lublinie podpisano umowę w ramach której spółka Aksel dostarczy infrastrukturę radiową holenderskiej firmy ROHILL TetraNode wraz z instalacją antenową oraz radiotelefonami TETRA.

 

Jedyny brakującym elementem całego systemu jest wieża radiokomunikacyjną na której zostaną zainstalowane anteny nadawczo-odbiorcze TETRA oraz mikrofalowe. Zaprojektowana wieża jest konstrukcją strunobetonową o wysokości 30 metrów. Wieża musi być wyposażona w iglicę odgromową, instalację oświetlenia przeszkodowego, dwa pomosty serwisowe, konstrukcję wsporczą do instalacji anten, drabinkę wejściową wraz z systemem zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości oraz drabinkę kablową.

 

Oferty należy składać do 08.08.2012 do godziny 15:00 w sekretariacie Portu Lotniczego Lublin S.A.

 

Takie same konstrukcje masztowe są wykorzystywane jako element stacji bazowej telefonii komórkowej, słupy energetyczne oraz na instalacjach farm wiatrowych.

 

Szczegóły projektu wieży można zobaczyć na:

http://bip.portlotniczy.lublin.pl/tresc.php?artykul=90

 

Fot. Herkules S.A. Źródło: http://tetraforum.pl/