Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zawarto umowę na konserwację wielkopolskiej sieci DMR

 

W 2007 roku Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przystąpił do etapowej budowy spójnego systemu łączności radiowej opartej na technologii cyfrowej. Do końca 2009 roku konsorcjum firm ALFA RADIO oraz YAGI-FRYSKA wybudowało wielkoobszarową sieć MOTOTRBO składającą się z 13 stacji retransmisyjnych oraz 50 stacji bazowych pokrywając swoim zasięgiem w 100% obszar całego województwa.

 

Było to jedno z pierwszych pionierskich wdrożeń systemu MOTOTRBO w skali kraju. Więcej o tym projekcie możesz przeczytać w Studium Przypadku.


Yagi-Fryska-serwis-sieci-dmr-poznan.jpg

 

Obecnie system składa się z 50 przemienników Motorola DR3000, radiotelefonów przewoźnych DM3600/3601 oraz przenośnych DP3601 z funkcją GPS.

 

Niedawno Wielkopolski Urząd Wojewódzki wyłonił zwycięzcę w przetargu na konserwację i przeglądy systemu łączności radiowej oraz systemu alarmowego dla województwa. Firma YAGI-FRYSKA z Poznania złożyła zwycięską ofertę w tym przetargu, wyceniając usługi na prawie 360 000 zł. brutto. W ramach 3 letniego kontraktu zostaną wykonane szczegółowe przeglądy bieżące 50 stacji retransmisyjnych (wykonywane co miesiąc) oraz stacji bazowych (raz na 3 miesiące). Umowa obejmuje też przegląd wojewódzkiego radiowego systemu włączania syren (RSWS 2000), wraz z cyfrowym systemem sterowania.

 

Poza przeglądami Zamawiający oczekuje pełnej aktualizacji oprogramowania istniejącej infrastruktury (radiotelefony, przemienniki, linki radiowe, routery itp.) oraz wykorzystywanych aplikacji (ConSEL, digitexCZK). Zwycięzca ma też świadczyć pomoc techniczną (helpdesk) do oprogramowania ConSEL (w sumie 50 licencji) oraz będzie odpowiedzialny za usuwanie ewentualnych usterek na terenie całego województwa w czasie krótszym niż 24h. Jeśli doliczyć do tego jeszcze serwis GPS, to należy przyznać, że na brak pracy firma YAGI-FRYSKA przez najbliższe 3 lata nie powinna narzekać.

 

Źródło:

http://www.poznan.uw.gov.pl/ Foto: http://www.yagi.com.pl