Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja dotarła do finalu przetargu na terminale mobilne

 

Komenda Główna Policji otrzymała ofertę w przetargu na nowe terminale mobilne "rugged", które mają zastąpić wysłużone i przestarzałe mobilne (MTN) i przewoźne terminale transmisji danych. Przetarg został ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku i trwał prawie 10 miesięcy. W jego trakcie zgłoszono liczne uwagi, pytania i protesty. Gra toczyła się, jak się później okazało, o 10 milionów złotych budżetu zamówienia, a to dopiero początek modernizacji urządzeń. Policja zakłada sukcesywną wymianę ponad 14 tysięcy sztuk obecnie wykorzystywanych urządzeń typu Motorola Symbol MC7004, MC7094, MC7506 oraz Intermec CN3 i MTP Sunit D10.

 

 panasonic-tablet-policja

 

Przetarg od samego początku wywołał sporo emocji wśród grona potencjalnych oferentów. Firma Wasko zarzuciło policji stronniczość postępowania. Twierdziła, że jedynym urządzeniem spełniającym niewspółmiernie wyśrubowane parametry i wymagania jest Panasonic Toughpad FZ-E1.  Wasko przegrało jednak postępowanie odwoławcze w KIO i tym samym straciło zainteresowanie przetargiem. Sporo zamieszania wynikło również z wymaganym systemem Windows 10 na urządzenia mobilne, którego premiera została przewidziana po pierwotnym terminie składania ofert. Stąd też wielokrotne jego przekładanie.

 

W listopadzie ub. r. policja podwoiła ilość zamówionego sprzętu z pierwotnych 619 sztuk (ładowarka poczwórna - 77 sztuk, ładowarka pojedyncza - 3 sztuki) do 1236 sztuk terminali oraz 154 ładowarek poczwórnych i 4 pojedynczych.

 

Finalny termin składania ofert wyznaczono na 8 kwietnia 2016. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta warszawskiej firmy Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp z o.o., która za realizację zamówienia zaproponowała kwotę 9,5 miliona zł brutto przy budżecie policji wynoszącym dokładnie 10 milionów brutto.

 

Próbowaliśmy skontaktować się z firmą Enigma, aby potwierdzić, że złożona oferta opierała się na urządzeniach firmy Panasonic, jednakże do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

Źródło: KGP Fot. Panasonic