Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Opole-rozbudowa systemu łączności dla Ratownictwa Medycznego

 

 

Mimo wakacji zastoju w projektach radiowych nie widać! Co więcej, różne instytucje państwowe ogłaszają nowe przetargi na modernizację lub rozbudowę swoich systemów łączności radiowej. Jest to więc dosłownie gorący okres dla integratorów i dostawców tego typu rozwiązań.

 

W Opolu ogłoszono przetarg pod tytułem: „Rozbudowa systemu łączności radiowej, powiadamiania i alarmowania zespołów ratownictwa medycznego (ZRM), systemu statusowego i lokalizacji karetek na potrzeby Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Opolskiego w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego”.

Celem przetargu jest zmodernizowanie dyspozytorni medycznej, analogowej sieci łączności i stworzenie jednolitego cyfrowego systemu na terenie województwa opolskiego dla potrzeb ratownictwa medycznego. Rozbudową zostanie objęta dyspozytornia medyczna w Opolu, tak aby obsłużyć zgłoszenia z całego województwa.

 

Opole-ratownictwo-medyczne-wypadek.jpg


Podstawowe założenia systemu to m.in.:

  • architektura klient - serwer w oparciu o protokół IP
  • skalowalność, redundantność - system powinien mieć możliwość zdublowania wszystkich elementów systemu, w celu uniezależnienia się od awarii pojedynczych elementów systemu,
  • otwarta architektura - system powinien być zbudowany w sposób modułowy co umożliwi jego prostą rozbudowę
  • niezależność od producenta sprzętu - system powinien być oparty o standardowe rozwiązania teleinformatyczne oraz o otwarte protokoły i formaty,
  • system powinien umożliwiać integrację środków łączności z systemami IT, a zwłaszcza z systemem SI PR (ogólnokrajowy system przeznaczony do obsługi Wojewódzkich Centrów Powiadamiana Ratunkowego), za pomocą otwartego modułu wymiany danych,
  • system musi być wyposażony w stanowisko monitoringu technicznego i sterowania


Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykazanie co najmniej dwóch projektów referencyjnego wdrożenia systemu łączności cyfrowej DMR dla pogotowia ratunkowego o wartości 450 000 zł. brutto. System musi być oparto o minimum 10 przemienników. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dostarczył i uruchomił dodatkowe licencje modułów konsoli dyspozytorskie AKSEL ConSEL z modułami SWD oraz AVL

 

Zamawiający wymaga dostarczenia przewoźnych radiotelefonów MOTOTRBO DM4600 (31 sztuk) oraz DP3601 (10 sztuk) lub równoważny. Przedmiotem zamówienia są też przemienniki DR3000 (11 sztuk) wraz z duplexerami, zasilaczami, antenami, bateriami itp.

 

Oferty należy składać do 27.07.2012, godzina 10:00

 

Źródło: http://www.pogotowie.opole.pl/