Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MZA Warszawa wybrało usługodawcę łączności radiowej

 

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie wybrały zwycięzce w przetargu na "Usługę wdrożenia systemu cyfrowej łączności radiowej dla potrzeb operacyjnych Centrali Nadzoru Ruchu." Przypomnijmy, że celem przetargu było wdrożenie i utrzymanie systemu przez okres 3 lat. Zakres obowiązku obejmował również jego integrację z istniejącym w MZA systemem dyspozytorskim oraz dostarczenie radiotelefonów, które po 3 latach zostaną wykupione przez MZA za "złotówkę".

 

 Uni-Net-warszawa-palac-kultury

 

Zwycięzcą została warszawska spółka UNI-Net,, która zrealizuje przedmiot umowy za kwotę 771 933,24 zł brutto.

 

UNI-Net Poland Sp. z o. o. to integrator i dostawca dedykowanych zaawansowanych rozwiązań informatycznych oraz największy krajowy operator dyspozytorskich sieci radiotelefonicznych - RADIO-NET. Na podstawie koncesji przyznanej w 1991 roku przez Urząd Komunikacji Elektronicznej świadczy usługi łączności radiotelefonicznej na terenie całej Polski. UNI-Net również projektuje, buduje i utrzymuje dedykowane systemy łączności radiokomunikacyjnej oraz wykonuje pomiary natężenia pola elektromagnetycznego. Firma jest również autorem Systemu Lokalizacji i Monitoringu obiektów – UNI-AVL.

 

Zwycięzca dostarczy 117 radiotelefonów (28 stacjonarnych, 30 przewoźnych, 59 ręcznych) oraz będzie też odpowiedzialny za pełną integracje systemu radiowego z platformą komunikacyjną PeakOne firmy Pirios S.A. Wśród wymagań funkcjonalnych znalazły się: możliwość zdefiniowana priorytetów, identyfikacja użytkownika radiotelefonu, połączenia alarmowe oraz wiadomości tekstowe. Należy również dostarczyć aplikację dyspozytorską która pozwoli na lokalizację radiotelefonów na mapie cyfrowej (nie podano o jaką mapę chodzi). Zwycięzca będzie również odpowiedzialny za serwis i utrzymanie systemu w pełnej sprawności przez okres trwania umowy.

 

Obecnie MZA, podobnie jak ZTM Warszawa, jest użytkownikiem analogowej łączności radiowej dostarczonej przez firmę UNI-Net (wcześniej Aksel-Net).

 

Źródło: mza.waw.pl Fot. uni.net.pl