Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Warszawskie "Autobusy" zamawiają usługę łączności DMR

 

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie opublikowały przetarg na "Usługę wdrożenia systemu cyfrowej łączności radiowej dla potrzeb operacyjnych Centrali Nadzoru Ruchu." Celem usługi jest wdrożenie i utrzymanie systemu przez okres 3 lat, jego integracja z istniejącym w MZA systemem dyspozytorskim oraz dostarczenie radiotelefonów. Obecnie MZA, podobnie jak ZTM Warszawa, jest użytkownikiem analogowej łączności radiowej dostarczonej przez firmy UNI-Net (wcześniej Aksel).

 

MZA-Miejskie-Zaklady-Autobusowe-Warszawa-Dworzec-Centralny

 

SIWZ został napisany dość nieprecyzyjnie, dlatego dopiero dodatkowe pytania potencjalnych oferentów uszczegóławiają wymogi przetargowe. Wiemy na pewno, że system ma pracować w standardzie DMR Tier II. Swoim zasięgiem ma pokryć obszar funkcjonowania komunikacji miejskiej w Warszawie i składać się z minimum 3 stacji bazowych. Taką ilość wymaganych stacji bazowych zamawiający określił nie na podstawie planowania radiowego lecz na podstawie swoich wcześniejszych doświadczeń (?). MZA nie dysponuje swoimi częstotliwościami radiowymi, więc na wykonawcy będzie spoczywał obowiązek ich uzyskanie z UKE. Otwartą kwestią pozostaje wymagana ilość kanałów radiowych oraz pojemność całego systemu.

 

Zwycięzca dostarczy 117 radiotelefonów (28 stacjonarnych, 30 przewoźnych, 59 ręcznych) oraz będzie też odpowiedzialny za pełną integracje systemu radiowego z platformą komunikacyjną PeakOne firmy Pirios S.A. Wśród wymagań funkcjonalnych znalazły się: możliwość zdefiniowana priorytetów, identyfikacja użytkownika radiotelefonu, połączenia alarmowe oraz wiadomości tekstowe. Należy również dostarczyć aplikację dyspozytorską która pozwoli na lokalizację radiotelefonów na mapie cyfrowej (nie podano o jaką mapę chodzi). Zwycięzca będzie również odpowiedzialny za serwis i utrzymanie systemu w pełnej sprawności przez okres trwania umowy.

 

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 18 000 zł. Termin składania ofert upływa 31 marca br. o godzinie 8:00. Umowa zostanie zawarta na okres 36 miesięcy. Cena będzie jedynym kryterium oceny ofert. Nie przewiduje się przeprowadzenia aukcji elektronicznej.

 

Źródło i fot. (Adam Stawicki): mza.waw.pl