Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

1,8 mln na radiotelefony TETRA dla małopolskiej policji

 

Spółka AKSEL złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę na dostawę dużej ilości radiotelefonów TETRA dla krakowskiej policji. Przypomnijmy, że małopolscy stróże prawa opublikowali przetarg na dostawę aż 761 nowych radiotelefonów TETRA różnego typu. Radiotelefony mają trafić jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży, które mają się odbyć w Krakowie w dniach od 26 do 31 lipca 2016. Budżet zamówienia przewidziany przez policji to kwota 3 milionów złotych brutto.

 

Komenda Wojewódzka Policji Kraków

 

Szczegółowy przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 611 kompletów radiotelefonów przenośnych (z prawem opcji na 131 sztuk). Jako spełniające wymagania podano modele SEPURA STP9000 i Motorola MTP3250. Znakomita część radiotelefonów zostanie dostarczona z adapterem Hirose 12 PIN dedykowanym do złącza akcesoriów. Ponadto dostarczonych zostanie 10 radiotelefonów biurkowych (np: SRG3900, MTM5200 lub równoważne) oraz 140 w wersji przewoźnej. Całość zamówienia dopełnią 2 komplety do programowania.

 

Swoje oferty złożyły następujące firmy:

  • AKSEL Sp. z o.o. - 1 726 783,47 zł brutto (48 m-cy gwarancji),
  • Siltec Sp. z o.o. - 1 966 955,45 zł brutto (48 m-cy gwarancji),
  • IP Connect Sp. z o.o. - 2 518 336,37 zł brutto (48 m-cy gwarancji),

Przy zaoferowanej cenie która znacząco mieści się w budżecie zamówienia, można przypuszczać że zamawiający skorzysta z prawa opcji i zakupi dodatkowych 131 sztuk radiotelefonów przenośnych.  Wśród wymagań przetargu była pełna kompatybilność z obecną infrastrukturą TETRA Motorola Dimetra IP w wersji 3.8. Należy pamiętać jednak że trwają właśnie prace modernizacyjne policyjnych systemów TETRA. 19 października ubiegłego roku konsorcjum firma Maxto oraz IP Connect zawarło umowę z Komendą Główną Policji w Warszawie na zaprojektowanie, dostarczenie, zainstalowanie i uruchomienie trankingowego systemu radiokomunikacyjnego w Warszawie, Krakowie i Szczecinie, przy wykorzystaniu sieci teleinformatycznej OST112, w ramach realizacji zadania pn.:” Integracja Środków Łączności.”

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl