Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Medycy z kujawsko-pomorskiego z nowym system radiowym

 

Państwowe Ratownictwo Medyczne województwa kujawsko-pomorskiego będzie miało nowy system radiowy z prawdziwego zdarzenia. W ostatni piątek odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym. Swoją ofertę złożyła firma Metro-Bip. Przedmiotem zamówienia było wykonanie, uruchomienie i wdrożenie jednolitego systemu cyfrowej łączności radiowej dla ratownictwa medycznego w oparciu o dwie scentralizowane dyspozytornie. Całe województwo zostało podzielone na dwa rejony operacyjne obsługiwane przez dyspozytornie medyczne w Bydgoszczy i Toruniu.

 

 pogotowie-ratunkowe-bydgoszcz-karetki-logo

 

System zostanie zbudowany w oparciu o IP Site Connect firmy Motorola Solutions. Dla zapewnienia łączności awaryjnej w przypadku uszkodzenia sieci IP w obrębie jednego z przemienników w Bydgoszczy i Toruniu zainstalowane zostaną radiotelefony wyniesione, które umożliwią dyspozytorowi bezpośrednią komunikację z pominięciem uszkodzonej sieci IP przez dedykowany przemiennik.

 

Zamawiający posiada radiotelefony Motorola serii DM3000, DM4000, DP3000, DP4000 i przemienniki DR3000, pracujące w istniejącej sieci radiotelefonicznej PRM – przemienniki zamontowane w Bydgoszczy, Toruniu, Brodnicy, Inowrocławiu, Grudziądzu i Włocławku. Zamawiający posiada również system dyspozytorski ConSEL ver. 3.8  firmy AKSEL.

Elementy składowe systemu.

  • Stacja bazowa retransmisyjna – 18 szt. (Bydgoszcz–8 szt,Toruń–10 szt.).
  • Stacja bazowa zdalnie sterowana do łączności z LPR – 7 szt. (Bydgoszcz–4 szt.,Toruń–3 szt.).
  • Stacja bazowa zdalnie sterowana do łączności awaryjnej–2 szt (Bydgoszcz–1 szt., Toruń–1 szt.)
  • Serwer komunikacyjny z oprogramowaniem z licencją na obsługę do 20 konsol i do 500 radiotelefonów z rejestracją rozmów i dwunastoma kodekami DVSI AMBE+2 – 2 szt.
  • Konsole dyspozytorskie wraz z oprogramowaniem – 13 szt.
  • Komputery Administracyjne z wbudowanymi konsolami – 2 szt.
  • Tablety administracyjne–2 szt.
  • Router Serwery – 2 szt.

7 konsol wraz z serwerem komunikacyjnym, router serwerem, komputerem administracyjnym i tabletem zostanie zamontowanych w dyspozytorni w Toruniu, natomiast 6 konsol wraz z serwerem komunikacyjnym, router serwerem, komputerem administracyjnym i tabletem zostanie zainstalowanych w dyspozytorni w Bydgoszczy.

 

Kwota wymaganego w przetargu wadium wynosiła 20 000 zł. Termin gwarancji wynosi 36 miesięcy. Wartość oferty zaproponowanej przez Metro-Bip to kwota 0,96 mln zł. brutto.

 

Źródło: wspr.bydgoszcz.pl