Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Metro-Bip dla pogotowia ratunkowego w kujawsko-pomorskim

 

Firma Metro-Bip wygrała przetarg na dostawę elementów systemu łączności radiowej dla Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na potrzeby Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM) na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Wartość projektu to 0,52 mln złotych brutto. Czytaj: W Bydgoszczy rozbudowują MOTOTRBO dla medyków.

 

 pogotowie-ratunkowe-bydgoszcz-karetki-logo

 

Pogotowie w województwie kujawsko-pomorskim wykorzystuje już system MOTOTRBO w swojej codziennej pracy. Na potrzeby PMR pracuje już sieć radiowa złożona z 45 przemienników radiowych DR3000 Motorola wykorzystujących technologię IP Site Connect. Na wyposażeniu ratowników medycznych są radiotelefony Motorola DM3600, DM3601, DP3600, DP3601. Zaoferowane przeze Metro-Bip radiotelefony bazowe zdalnie sterowane (radioserwery) muszą współpracować z radiotelefonami posiadanymi już przez Zamawiającego, zarówno w trybie analogowym, jak i w cyfrowym. Wymagana była również możliwość autoryzacji abonentów mogących korzystać z przemienników (mechanizm weryfikacji klucza wpisanego do radiotelefonu i przemiennika-RAS). Cały system w województwie działa w oparciu o dwie dyspozytornie medyczne zlokalizowane w Bydgoszczy i Toruniu.

 

Poza przemiennikami przez które realizowana będzie łączność w relacji dyspozytor medyczny – karetki, dyspozytor medyczny – punkty wyjazdowe, SOR-y lub karetki – SOR –y, w lokalizacjach stacji retransmisyjnych zainstalowane zostaną radiotelefony zdalnie sterowane poprzez sieć IP VPN do łączności na kanale 39 (169,0000 MHz) z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (LPR).

 

Wykaz sprzętu objętego dostawa zawiera:

  • Serwer komunikacyjny z oprogramowaniem - 2 sztuki,
  • Konsole dyspozytorskie - 13 sztuk,
  • Radioserwery (radiotelefon ze sterownikiem i oprogramowaniem dyspozytorskim)- 9 sztuk,
  • Przemienniki radiowy - 13 sztuk.

Sprzęt ma zostać dostarczony do 28 grudnia br. Minimalny okres wymaganej gwarancji wynosi 36 miesięcy. Oferta musiała być zabezpieczona wadium w kwocie 4000 zł.

 

Źródło: bip.bydgoszcz.uw.gov.pl  Fot: wspr.bydgoszcz.pl