Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System lokalizacji GPS dla SM Warszawa

 

Straż Miejska w Warszawie ogłosiła przetarg na zakup 45 lokalizatorów GPS wraz z licencjami do oprogramowania służącego do wizualizacji położenia pojazdów oraz radiotelefonów ręcznych na mapie cyfrowej. Obecnie stołeczna Straż Miejska wykorzystuje system monitorowania SATIS, który pozwala na precyzyjne śledzenie położenia samochodów na mapach cyfrowych oraz kontrolę podstawowych parametrów tych pojazdów w czasie rzeczywistym.

 

 radiowozy-strazy-miejskiej-warszawa-z-gps

 

Zamawiający wymaga dostawy i montażu urządzeń GPS Lincor LX1. Zadaniem modułu LX1 jest zbieranie danych z cyfrowej magistrali CAN pojazdu, rejestrowanie ich w pamięci FLASH i wraz z danymi dotyczącymi pozycji geograficznej uzyskiwanymi z odbiornika GPS przesyłanie do serwera poprzez łącze GPRS. Lokalizator samochodu pozwala na bieżąco śledzić trasy przejazdów, czasy postojów, wskazuje średnią prędkość oraz poziom zużycia paliwa.

 

Moduł zostanie zainstalowany w 45 pojazdach stołecznej Straży Miejskiej. Do modułu zostanie podłączona stacyjka oraz magistrala CAN pojazdu (stan paliwa, licznik kilometrów, obroty silnika, kontrolki deski rozdzielczej, sygnalizator dachowy, itp.).

 

Poza dostawą urządzeń, drugą cześć przetargu stanowi dostawa licencji do oprogramowania obrazującego położenie pojazdów (200 sztuk) oraz radiotelefonów noszonych (360 sztuk) na mapie numerycznej systemu SATIS. Licencja ma być ważna do końca roku 2016. Nie podano o jakie radiotelefony chodzi ale należy przypuszczać iż zamawiający ma na myśli system Kenwood NEXEDGE.  Najprawdopodobniej będzie wymagana integracja systemów łączności i systemu lokalizacji, tak aby można było śledzić położenie radiotelefonów na mapie cyfrowej.

 

Wadium w przetargu nie jest wymagane. Otwarcie ofert nastąpi 10 listopada br. o godzinie 10:00.

 

Źródło: strazmiejska.waw.pl