Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MZK w Bydgoszczy przygotowuje się do migracji na "cyfrę"

 

Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy przymierzają się do cyfryzacji swojego systemu łączności radiowej. Obecnie na potrzeby MZK pracują dwa nie połączone ze sobą przemienniki analogowo-cyfrowe Vertex EVX-R70. Przewoźnik rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę 40 nowych radiotelefonów analogowo-cyfrowych DMR Tier II wraz ze specjalistycznymi modemami sygnalizacyjnymi.

 

 autobus-mercedes-mzk-bydgoszcz

 

Obecnie przemienniki pracują w trybie analogowym (w paśmie 410-430 MHz), jednak w przyszłości stanowić będą szkielet cyfrowej sieci TDMA. Jako radiotelefony przewoźne wykorzystywane są modele Yaesu VX-2000 UHF, wyposażone w modem sygnalizacyjny. MZK zamierza stopniowo wymieniać radiotelefony analogowe eksploatowane aktualnie w autobusach i tramwajach, na nowe urządzenia analogowo-cyfrowe. Proces migracji będzie przebiegał przy zachowaniu pełnej kompatybilności nowo dostarczonych radiotelefonów z eksploatowanym systemem dyspozytorskim.

 

Konwencjonalny przemiennik EVX-R70, który użytkuje MZK, może pracować w trybie analogowym i cyfrowym, dzięki temu może współpracować z istniejącymi radiotelefonami analogowymi. Może również pracować w trybie mieszanym, który pozwala na dynamiczne przełączanie się pomiędzy trybem analogowym i cyfrowym.

 

Nowo zakupionymi radiotelefonami będą najprawdopodobniej urządzenia Vertex Standard eVerge EVX-5400, które funkcjonują w oparciu o transmisję TDMA. Oczywiście mogą również pracować w trybie analogowym oraz mieszanym.

 

Otwarcie ofert w przetargu nastąpiło 27 października br. Postępowanie wygrała firma Con-Spark z Gdyni, która złożyła jedyną ofertę. Termin wykonania umowy to 30 dni o momentu jej podpisania. 

 

Źródło: mzk.bydgoszcz.pl/przetargi/