Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przetarg na poprawę systemu łączności radiowej w tunelu "Emilia"

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła zamówienie wyłączone spod ustawy – Prawo Zamówień Publicznych – na poprawę działania systemu łączności radiowej w tunelu „Emilia” na drodze S-69. Problemem z którym boryka się Państwowa Straż Pożarna w Żywcu są zakłócenia w systemie łączności radiowej generowane przez urządzenia przeciwpożarowe zainstalowane w tunelu. Tunel został oddany do użytku 5 marca 2010 roku ma długość 678 m i jest najdłuższym tunelem pozamiejskim w Polsce. Obok tunelu drogowego wydrążono drugi tunel ewakuacyjny, do którego przejścia znajdują się co 170 metrów.

 

tunel-laliki-mosty-katowice


Przedmiotem zamówienia jest naprawa i modernizacja istniejącego systemu łączności radiowej w którym wykorzystywane są częstotliwości duo-simpleksowe. Wykonawca, który podejmie się tej pracy będzie zobowiązany do wykonania testów i badań propagacji fal radiowych w tunelu i w jego najbliższych okolicach, określenia zasięgu urządzeń radiowych w terenie górskim, dostosowania oprogramowania radiotelefonów do aktualnych wymagań użytkowych.


Zamawiający oczekuje, że wykonawca zmodernizuje i uruchomi system zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi, które zostaną mu udostępnione w trakcie pracy, a następnie przeprowadzi testy łączności pomiędzy radiotelefonami znajdującymi się w tunelu a siedzibą Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Jest to ciekawa praca koncepcyjna, stanowiąca nie lada wyzwanie dla firm o profilu inżyniersko – wdrożeniowym, której zakres jest trudny do określenia. Zostanie on uściślony w trakcie badań i prób istniejącego systemu.


Po przeprowadzeniu prac modernizacyjnych i uruchomieniu systemu łączności radiowej wykonawca będzie zobowiązany do aktualizacji dokumentacji technicznej, dotyczącej systemów zabezpieczających zastosowanych w tunelu „Emilia”.

 

Źródło: gddkia.gov.pl Fot. Mosty Katowice