Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wojsko kupi usługi łączności satelitarnej

 

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi w Warszawie, które podlega MON, chce wydzierżawić na rok dwa pasma częstotliwościowe o szerokości 5 MHz i 10 MHz na potrzeby łączności satelitarnej. Szacowany budżet zamówienia to 2,34 mln złotych brutto.

 

 wzl-lacznosc-satelitarna-wojsko

 

O podobnym przetargu zrobiło się bardzo głośno 3 lata temu, kiedy wygrała go firma TTComm. "Rzeczpospolita" ujawniła, że system łączności satelitarnej dla polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie działa m.in. za pośrednictwem satelity Yamal 202 należącego do Gazpromu. Eksperci cytowani przez gazetę nie mieli wątpliwości, że rosyjskie służby kontrolujące Gazprom mogą w łatwy sposób zdobyć informacje o działaniach polskich żołnierzy.

 

Szef TTComm Tomasz Chalimoniuk nie zaprzecza, że jego firma, świadcząc usługi dla wojska, wykorzystywała Yamal. Podkreśla jednak, że teraz zostało to zabronione. Można korzystać jedynie z satelitów państw NATO.

 

Rok temu podobny przetarg wygrała wspomniana firma TTComm. Oferty złożyły także Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 oraz Orange Polska, jednak te oferty okazały się droższe. Oferty należy składać do 2 grudnia br. Wymagane jest wadium w wysokości 35 000 złotych.

 

Źródło i SIWZ: rczsiut.wp.mil.pl Fot: WZŁ