Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MAiC kupi konsole dyspozytorskie dla CPR

 

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ogłosiło przetarg na zakup 85 konsol dyspozytorskich podsystemu zintegrowanej łączności dla potrzeb systemu powiadamiania ratunkowego. Nowe konsole trafią do 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego na terenie całej Polski. Każda z konsol będzie wyposażona w 2 monitory LCD i będzie na niej uruchomione specjalistyczne oprogramowanie. Oprócz konsol zostanie też dostarczonych 85 komputerów (stacji dostępowych) dla systemy SWD PMR.

 

 CPR-Centrum_Powiadamiania_Ratunkowego-Krakow

 

Warto przypomnieć, że przetarg na wybudowanie Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego wygrało w roku 2011 konsorcjum firm Wasko i DGT. System umożliwia koordynację pracy policji, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i innych służb. Aplikacja SI WCPR składa się z podsystemu przyjęcia zgłoszenia, podsystemu zintegrowanej łączności wraz z systemem rejestracji rozmów, podsystemu baz danych, podsystemu raportowania i podsystemu monitorowania zgłoszeń.

 

Nowe konsole będą pracowały w trybie ciągłym 24/7/365. Muszą być zbudowane na bazie standardowego komputera PC (dopuszczalna jest zintegrowana architektura AiO - All in One). Nie wdając się w wymagane parametry techniczne warto zauważyć, że konsole muszą współpracować z platformą telekomunikacyjną DGT Millenium.  Wymagana jest także możliwość integracji środków łączności radiowej różnych standardów i typów (analogowe, cyfrowe). Najprawdopodobniej chodzi o konwencjonalną łączność VHF, TETRA, EDACS oraz obsługę sygnalizacji SELECT5 oraz CTCSS.

 

Wraz z konsolami zostaną dostarczone słuchawki nagłowne typu call center. Prognozuje się, że dostawy nowych konsol mają rozpocząć się 15 grudnia br. a zakończyć do 31 stycznia 2016 roku. O wyborze oferenta w 90% zdecyduje cena a w 10% długość okresu gwarancyjnego. Oferty należy składać od 16 listopada br.

 

Źródło: mac.bip.gov.pl Fot. Dawid Skalec/Wikipedia/CC BY-SA 4.0