Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wojsko ma problem z zakupem radiotelefonów analogowych Low band

 

Święto łącznościowca i po świętach, wracamy do prozy życia. A tutaj w wojsku nie jest najlepiej, ponieważ Jednostka Wojskowa 4224 w Wałczu opublikowała zapytanie ofertowe w sprawie zakupu 86 analogowych radiotelefonów i nie otrzymała żadnej odpowiedzi od potencjalnych chętnych. Fakt ten nie jest dziwny dla znawców branży, gdyż chodziło o radiotelefony typu Low band (42–50 MHz), które zostały wycofane z produkcji.

 

 wojsko-polskie-zolnierz-radiotelefon-motorola

 

Wojsko chciało zakupić 86 kompletów radiotelefonów Low Band w komplecie z dodatkowym akumulatorem oraz mikrofonogłośnikiem. Zapytanie zostało opublikowane zgodnie z postanowieniami regulaminu udzielania zamówień do kwoty nie przekraczającej 30 000 Euro.

 

16 lutego 2015 roku firma Motorola Solutions oficjalnie wycofała ze swojej oferty modele GP340, 360, 380, GM360, CP i CM. W przypadku tych radiotelefonów zaproponowano alternatywę w postaci nowej serii MOTOTRBO. Jednakże wycofane w sierpniu ubiegłego roku modele GP Low band pozostały bez alternatywy. Zastąpienie tych radiotelefonów nie będzie prostą sprawą gdyż sprzęt musi być dopuszczony do eksploatacji w Wojsku Polskim zgodnie z instrukcją MON nr 75. Wedle naszej wiedzy na liście tej znajdują się jedynie wspomniane radiotelefony Motorola GP340, GP360 i GM360. Nie wiemy czy inni producenci oferują sprzęt pracujący w paśmie 42-50 MHz. Podobny problem z zakupem miała niedawno również Żandarmeria Wojskowa.

 

Źródło: 1rblog.wp.mil.pl