Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy Sącz zamawia system łączności radiowej DMR

 

Władze miasta Nowy Sącz ogłosiły przetarg nieograniczony na wykonanie systemu łączności radiowej DMR, przeznaczonego do wykorzystania jako alternatywny środek przekazu informacji w sytuacjach kryzysowych. System ma być używany podczas akcji ratunkowych oraz działań zapobiegawczych na terenie miasta i w jego okolicach.

 

 nowy-sacz-system-lacznosci-radiowej


Przetarg jest bardzo starannie opracowany, wszystkie informacje są jasne i spójne. Zamawiający udostępnia plany budynków w których mają być wykonane instalacje. Udostępnione są także szczegółowe obmiary wszystkich obiektów oraz ślepe kosztorysy w KNR. Można by sobie życzyć, by wszystkie przetargi były tak starannie opracowywane.


Zwycięzca będzie zobowiązany do:

 • wystąpienia w roli pełnomocnika Prezydenta Miasta Nowego Sącza w celu uzyskania pozwolenia radiowego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej na korzystanie z częstotliwości niezbędnych do pracy systemu;
 • uruchomienia systemu na częstotliwościach Miasta Nowego Sącza, oraz Straży Miejskiej w Nowym Sączu. W sytuacji gdy uruchomienie części urządzeń na tych częstotliwościach okaże się niemożliwe, Zleceniodawca wymaga tymczasowego użycia częstotliwości własnych Wykonawcy i prowadzenia eksploatacji próbnej na tych częstotliwościach do momentu uzyskania zezwolenia z UKE, co jest dość specyficznym wymogiem;
 • instalacji okablowania strukturalnego w siedzibie Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Nowego Sącza;
 • dostawy i instalacji sprzętu radiowego, komputerowego i sieciowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem dyspozytorskim, z funkcją lokalizacji terminali na podstawie GPS w sześciu obiektach oraz instalacji radiotelefonów mobilnych w samochodach;
 • dostawy i instalacji urządzeń zasilających, w tym zasilaczy z akumulatorami rezerwowymi;
 • instalacji osprzętu antenowego i anten;
 • przeprowadzenia szkoleń dla osób korzystających z systemu w zakresie określonym w specyfikacji.

Szczegółowe zestawienie sprzętu jest dostępne w dokumentacji przetargowej.

Sumaryczne dane liczbowe są następujące:

 • 1 przemiennik cyfrowy DMR;
 • 7 stacji bazowych DMR;
 • 7 zasilaczy z podtrzymaniem akumulatorowym (2 bez podtrzymania);
 • 11 radiotelefonów samochodowych DMR;
 • 31 radiotelefonów nasobnych,
 • 1 serwer z oprogramowaniem;
 • 4 specjalistyczne zestawy komputerowe na stanowiskach dyspozytorskich;
 • aplikacja do wizualizacji pozycji radiotelefonów na pięciu stanowiskach operatorskich;
 • 1 komputer typu notebook ze stacją dokującą i oprogramowaniem.

Wymienione urządzenia zostaną zainstalowane w nowosądeckim Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej, PSP, KMP oraz w ratuszu. Ponadto Zamawiający wymaga instalacji urządzeń radiowych w samochodach Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Grupy Ratownictwa Specjalnego. Sprzęt dostarczony w ramach przedmiotu zamówienia ma być fabrycznie nowy, ponadto musi mieć zapewniony serwis i obsługę gwarancyjną przez co najmniej 24 miesiące od daty odbioru instalacji.


Realizacja zamówienia jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich poprzedza uzyskanie zezwolenia z UKE, drugi dotyczy okresu w którym takie zezwolenie zostanie uzyskane. Wszystkie urządzenia mają być dostarczone przed 12 grudnia 2015 roku. Termin ten dotyczy także zgłoszenia gotowości do odbioru pierwszego etapu inwestycji. Drugi etap ma zostać zrealizowany do 13 maja 2016 roku.


Od wykonawcy wymaga się posiadania wiedzy i doświadczenia w tego typu instalacjach, co przekłada się na instalację z należytą starannością i uruchomienie co najmniej jednego systemu łączności radiowej o wartości minimum 80 tys. zł brutto. Ponadto Zamawiający wymaga od wykonawcy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na sumę co najmniej 100 tys. zł. Nie jest wymagane wnoszenie wadium. Oferty należy składać w siedzibie zamawiającego, czyli w Urzędzie Miasta Nowego Sącza, w terminie do dnia 21.10.2015 r. do godz. 11:30. 

Źródło: bip.nowysacz.pl