Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pogotowie w Olsztynie rozbudowuje swój system radiowy

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie ogłosiła przetarg na rozbudowę swojego systemu łączności radiowej dla zespołów ratownictwa medycznego i dyspozytorni medycznej na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Przedmiotem zamówienia jest cyfrowy system DMR pracujący w paśmie VHF, usprawniający działanie istniejącego systemu łączności radiowej, w którym wykorzystywane są radiotelefony Motorola typu DM3600, DP3600 oraz DM4600.

 

 pogotowie-olsztyn-consel

 

Zamawiający przewiduje instalację czterech nowych przemienników DMR wraz z odpowiednimi systemami antenowymi we wskazanych lokalizacjach w Olsztynie, Biskupcu, Dobrym Mieście i Olsztynku. Wszystkie urządzenia stacjonarne mają być podłączone do istniejącej sieci VPN zaś system ma być obsługiwany za pomocą konsoli z oprogramowaniem CONSEL firmy Aksel, zainstalowanej w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.


Zamawiający oczekuje, że dostarczone przemienniki będą w pełni przystosowane do pracy w systemach IP Site Connect, Capacity Plus, Linked Capacity Plus, Connect Plus i w systemach analogowych MPT 1327. Dość enigmatycznie jest określona moc wyjściowa nadajników, która ma mieścić się w zakresie od 1 W do 50 W.


Przemienniki wraz wymaganym z osprzętem mają być zainstalowane w nowych szafach RACK. Dla zapewnienia ciągłości pracy systemu wszystkie przemienniki muszą być wyposażone w zasilacze z akumulatorami rezerwowymi o pojemności 33Ah. Ponadto Wykonawca ma dostarczyć i zainstalować urządzenia zapewniające nieprzerwane zasilanie dla modemów DSL i ruterów w miejscach instalacji urządzeń bazowych.
W systemach antenowych mają być zastosowane wąskopasmowe dupleksery, przystosowane do pracy w paśmie VHF z odstępem międzykanałowym 500 kHz. W ramach zamówienia Wykonawca ma dostarczyć anteny bazowe o parametrach określonych w SIWZ oraz kable antenowe z odpowiednim osprzętem zapewniającym ochronę odgromową. Specyfikacja nie precyzuje warunków instalacji anten, to znaczy nie określa czy możliwe będzie skorzystanie z istniejących masztów i traktów kablowych.


System ma być skonfigurowany w taki sposób, by zapewniał bezkolizyjną łączność radiową dwóm grupom użytkowników mogących z niego korzystać jednocześnie, bez wzajemnych zakłóceń. Przewiduje się, że każda ze wspomnianych grup użytkowników będzie się komunikować na innej szczelinie czasowej systemu DMR.


W ramach zamówienia Wykonawca ma wykonać wszystkie prace montażowe i konfiguracyjne niezbędne do uruchomienia systemu, w tym ma zaprogramować kilkanaście radiotelefonów ręcznych i samochodowych, stanowiących wyposażenie karetek pogotowia oraz radiotelefonów stacjonarnych, zainstalowanych w dyspozytorniach.


Zamawiający oczekuje minimum dwuletniej gwarancji na przemienniki oraz minimum rocznej na urządzenia zasilające i akumulatory. Oferty będą oceniane na podstawie następujących kryteriów: Cena brutto : 90%, Termin wykonania zamówienia: 10%.


Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 2743 zł. Oferty muszą być złożone do godz. 9:15 dnia 7 października 2015 w siedzibie Zamawiającego w Olsztynie. Ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 9:30.

 

Źródło: pogotowie.olsztyn.sisco.info