Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

RADMOR zmodernizuje łączność radiową BOA

 

Gdyńska spółka RADMOR zmodernizuje system łączności policyjnej elity, czyli Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA). Przypominamy, że w postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Niestety wszystkie powyżej założonego przez policyjnych ekspertów budżetu. Szykowała się aukcja elektroniczna, ale nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji.

 

 biuro-operacji-antyterorystycznych-cwiczenia

 

Przedmiotem zamówienia w postępowaniu jest dostawa 70 kompletów radiotelefonów przenośnych DMR, które muszą być kompatybilne z posiadanymi przez policję stacjami retransmisyjnymi Motorola DR3000 oraz Hytera RD985. Policyjni "operatorzy" wymagali dostawy też nakarkowych ochronników słuchu, przystosowanych do użytkowania w warunkach bojowych. Swoje propozycje złożyły trzy poniższe firmy:

  • RADMOR S.A. – 388 866,96 zł brutto (gwarancja 36 miesięcy)
  • ELNEX – 450 349,74 zł brutto (gwarancja 24 miesięcy)
  • RTcom S.C. – 393 900,00 zł brutto (gwarancja 36 miesięcy)

Maksymalny dostępny budżet na zamówienie to 342 019,94 zł brutto. Przy trzech złożonych ofertach należało się spodziewać przeprowadzenia zapowiedzianej aukcji elektronicznej, do której jednak nie doszło. Okazało się że oferta radomskiego ELNEXu nie spełnia warunków udziału w przetargu.

 

Chodziło o wykazanie, w okresie ostatnich trzech lat, wykonania dostawy radiotelefonów noszonych DMR o wartości minimum 200 000 zł brutto. Ani w pierwotnej ofercie, a nie w złożonym na żądanie KGP uzupełnieniu ELNEX nie przedstawił dokumentów potwierdzających wykonanie takiej dostawy.

 

W związku z tym w przetargu pozostało tylko dwóch oferentów. A jak wiadomo z ustawy, dwóch to za mało do przeprowadzenia aukcji elektronicznej, którą notabene tak "kochają" wszyscy oferenci. W związku z tym wygrała oferta korzystniejsza cenowo, a taką (o włos) zaoferował gdyński RADMOR.

 

Źródło: przetargi.policja.pl Fot. MON