Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Warszawskie wodociągi zamawiają system DMR Tier III Simulcast

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie ogłosiło przetarg nieograniczony na projekt, dostawę, instalację i uruchomienie cyfrowego systemu łączności trankingowej w standardzie DMR III Simulcast.

 

mpwik-oczyszczalnia-sciekow-czajka-warszawa


Wybór standardu DMR III Simulcast podyktowany jest bardzo ograniczonymi zasobami częstotliwości u zamawiającego. Docelowo przewiduje się instalację siedmiu stacji bazowych, w tym pięciu na terenie Warszawy i po jednej w rejonie Pruszkowa oraz Zalewu Zegrzyńskiego. Zamawiający udostępnia wykaz obligatoryjnych i opcjonalnych lokalizacji, w których mają być zainstalowane stacje bazowe. Jeśli okaże się to konieczne przewiduje się budowę nowych masztów antenowych lub modernizację istniejących.


Wymagane jest stworzenie połączeń sieciowych między stacjami bazowymi, tak by powstał spójny system telekomunikacyjny, przy czym zamawiający zapewnia przygotowanie własnej sieci WAN o parametrach zgodnych z projektem systemu. Ponadto wymagana jest integracja z systemem telefonii stacjonarnej Alcatel-Lucent oraz z innymi systemami telekomunikacyjnymi wykorzystującymi protokół SIP w celu realizacji połączeń zewnętrznych.

 

Radiotelefony w liczbie 300 szt. zostaną dostarczone w ramach oddzielnego przetargu, jednak obowiązkiem wykonawcy będzie ich skonfigurowanie i zaprogramowanie, tak by spełniały wymagania funkcjonalne systemu. Prace zostały podzielone na sześć etapów, poczynając od fazy projektowej, poprzez instalację, testy propagacyjne, testy funkcjonalne i na koniec szkolenia użytkowników systemu. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia procesu projektowego jest opracowanie rewizji aktualnego planowania radiowego w oparciu o rozwiązania producenckie systemu DMR III Simulcast.


Od wykonawcy wymaga się referencji w postaci co najmniej dwóch usług, polegających na wdrożeniu systemów radiokomunikacyjnych w pasmach koncesjonowanych, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat (lub krótszym), przy czym co najmniej jedna z nich musi stanowić równowartość 500 tys. zł netto.


Zamawiający wymaga złożenia wadium w wysokości 15 tys. zł. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena. Oferty należy składać do dnia 14 września br.

 

Źródło i fot:  MPWiK Warszawa