Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zamieszanie w przetargu na tablety dla Policji

 

W przetargu na nowe tablety dla Policji, a raczej smartfony o przekątnej ekranu 5-6 cala , które mają zastąpić wysłużone i przestarzałe mobilne (MTN) i przewoźne terminale transmisji danych (MTP) nie dzieje się dobrze. Przetarg na pierwszą partię ponad 600 wzmocnionych egzemplarzy został oprotestowany przez WASKO, które zarzuca stronniczość postępowania.

 

 panasonic-tablet-policja

 

W uzasadnieniu padają zarzuty o niezapewnienie uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Chodzi o takie wymagania jak przekątna ekranu, rysik, bateria, GPS i system Windows Mobile w wersji 10, którego... nie ma jeszcze na rynku. WASKO twierdzi, że jedynym urządzeniem spełniającym wszystkie wymagania jest Panasonic Toughpad FZ-E1.

 

Swoje dwa grosze dorzuciła też spółka ENIGMA, która również wskazuje że nie jest znana oficjalna data premiery systemu Windows 10 na urządzenia mobilne, a co za tym idzie nie można poznać dokładnej specyfikacji tego systemu.

 

Ostra walka o kontrakt nie może dziwić, gdyż kwota wymaganego wadium w wysokości 100 000 zł może sugerować budżet postępowania o wartości co najmniej 3,5 mln złotych. A to dopiero początek “deszczu” zamówień tych urządzeń, bo Policja zakłada sukcesywną wymianę ponad 14 tysięcy terminali. Więc kto pierwszy się okopie, ten będzie prawdopodobnie na wygranej pozycji. Policja dwoi się i troi, aby doprowadzić postępowanie do końca, ale co rusz przekłada terminy składania ofert. Aktualny to 30 września.

 

Źródło: przetargi.policja.pl