Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konsole dyspozytorskie w olsztyńskim pogotowiu

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie ogłosiła przetarg na dostawę i instalację 4 konsol radiowych, które będą zainstalowane w dyspozytorni WSPR i będą służyły do komunikacji z radiotelefonami wyniesionymi. Ze względu na stabilność działania niezbędną w systemie ratownictwa medycznego Zamawiający zdecydował o zastosowaniu na konsolach radiowych systemu operacyjnego Linux.

 

Karekti-Pogotowia-Ratunkowego-w-Olsztynie.jpg

Konsola musi być urządzeniem dedykowanym do stosowania w systemach łączności radiowej. Zamawiający nie dopuszcza typowych, seryjnych konstrukcji urządzeń zbudowanych z wykorzystaniem komputerów typu „all-in-one”.

 

Konsola radiowa musi posiadać następujące własności funkcjonalne:

  1. Konsola musi realizować łączność radiową cyfrową i analogową za pośrednictwem oprogramowania posiadanego przez Zamawiającego (IPcom) pracującego po protokole IP.
  2. Wykonawca (dostawca konsol) musi zapewnić prawidłowe działanie konsoli radiowej z oprogramowaniem platformy komunikacyjnej IPcom poprzez współpracę z producentem tego oprogramowania oraz instalację i konfigurację tego oprogramowania w systemie łączności radiowej Zamawiającego.
  3. Monitorowanie (nasłuch) i nadawanie na wszystkich radiotelefonach udostępnionych na danej konsoli (realizowane za pomocą oprogramowania IPcom, realizowane sprzętowo przez konsolę).
  4. Możliwość przyłączenia urządzeń zewnętrznych po interfejsach USB: mikrofon, głośnik, klawiatura, mysz, urządzenia PTT (np. pedały nożne).
  5. Wysoka stabilność i niezawodność działania.

 

Zamawiający wymaga konsol dotykowych z ekranem 22-24 cale w technologi LCD lub LED. Czy jednak do codziennej pracy dyspozytora używanie konsol dotykowych ma sens? Z doświadczeń wynika, że najlepiej w takiej sytuacji sprawdza się zwykła mysz komputerowa, ze względu na zmęczenie rąk podczas operowania na monitorze dotykowym.

 

Wcześniejszy przetarg również na konsole dyspozytorskie (ZP33/2012) który był ogłoszony w maju został unieważniony z powodu braku ofert.

 

Źródło: http://www.wspr.olsztyn.pl