Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BOA modernizuje swoją łączność radiową

 

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na modernizację systemu łączności używanego przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych (BOA). Modernizacja będzie polegać na dostawie 70 kompletów radiotelefonów przenośnych DMR, które muszą być kompatybilne z posiadanymi przez policję stacjami retransmisyjnymi Motorola DR3000 oraz Hytera RD985.


Zadaniem Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP jest między innymi przeciwdziałanie terroryzmowi i jego fizyczne zwalczanie oraz organizowanie, koordynowanie i nadzorowanie działań Policji w tym zakresie. Biuro, jako centralna jednostka specjalna, zostało reaktywowane w 2008 roku i działa w unijnej grupie zadaniowej Atlas, zrzeszającej specjalne jednostki interwencyjne Unii Europejskiej. Antyterroryści uczestniczą w najpoważniejszych akcjach, podczas których narażają swoje życie i zdrowie. Policjanci z BOA to elita – współpracują z najlepszymi na świecie, a ich wyszkolenie i profesjonalizm są wysoko oceniane.

 

biuro-operacji-antyterorystycznych-policja

 

Zakres kompatybilności zamawianego sprzętu obejmuje retransmisję sygnałów mowy zgodnie ze standardem ETSI TS102361 oraz TS 102361 wraz z maskowaniem korespondencji przy użyciu algorytmu ARC4 o długości klucza 40 bitów.

 

Każdy z 70 kompletów radiotelefonów będzie wyposażony w nakarkowy ochronnik słuchu, przystosowany do użytkowania w warunkach bojowych. Wśród wymagań ochronnika jest możliwość użytkowania bez hełmu, złącze NEXUS, automatyczne tłumienie dźwięków otoczenia (np. wystrzałów i wybuchów).

 

Termin składania ofert upływa 30 lipca br. Wymagane wadium w przetargu wynosi 8000 zł. Ostatecznego zwycięzcę wyłoni aukcja elektroniczna. Kryterium oceny ofert to w 90% cena oraz 10% okres gwarancji na całość sprzętu (poza akumulatorami). Zwyciezca będzie zobowiązany dostarczyć przedmiot umowy w ciągu 60 dni od dnia zawarcia umowy.

 

Źródło: przetargi.policja.pl