Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BOR zakupił telefony satelitarne IRIDIUM

 

Biuro Ochrony Rządu zakupiło właśnie zestaw pięciu satelitarnych radiotelefonów IRIDIUM. Oprócz telefonów Biuro zamierzało zakupić 30 zestawów ochronników słuchu z możliwością współpracy z radiotelefonami Motorola GP-340/360 oraz Kenwood NX-200. Niestety tę część przetargu unieważniono, ze względu na fakt, iż najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

 

 Irydium-telefon-satelitarny.jpg


System satelitarny Iridium daje możliwość nawiązania kontaktu z dowolnej lokalizacji na świecie. Wynika to z architektury systemu, opartej na kilkudziesięciu nisko-orbitalnych satelitach krążących wokół Ziemi. Jest to koncepcja odmienna w stosunku do systemów opartych na satelitach geostacjonarnych, zapewniających niepełne pokrycie obszaru globu (bez obszarów o szerokości geograficznej przekraczającej 70 stopni).

 

Telefony dostarczy firma TTcomm S.A. z Mińska Mazowieckiego, która zdobyła 100 pkt. w konkursie, składając ofertę na kwotę 80 198,10 zł.  Druga oferta, złożona przez firmę KenBIT Sp. j. była droższa i zdobyła 77,69 pkt.

 

Źródło: bor.gov.pl, fot. iridium.com