Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System NEXEDGE w Elektrownii Turów w Bogatyni

 

"Wdrożenie cyfrowego systemu łączności radiowej" (GEK/ELT/0274/2012) to tytuł przetargu, który 30 maja 2012 ogłosiła Elektrownia Turów w Bogatyni w woj. dolnośląskim. Celem projektu jest przede wszystkim zastąpienie starego i mocno wyeksploatowanego systemu analogowego. Oferty należało składać do 26 czerwca 2012.

 

Szczegółowy zakres przetargu obejmował dostawę i montaż stacji bazowych systemu NEXEDGE firmy Kenwood, 40 radiotelefonów NX-300 oraz 60 sztuk NX-320. Ponadto wykonawca musi wykonać instalację zasilania elektrycznego 230V oraz rezerwowego stacji bazowych systemu, dostarczyć i zainstalować  kabel światłowodowy wraz z konwerterami.

 

Oprócz tego celem projektu jest zapewnienie łączności radiowej pomiędzy służbami obecnie użytkującymi systemy radiokomunikacyjne, zapewnienie możliwości rozbudowy docelowego systemu o nowych użytkowników oraz podniesienie jakości i niezawodności komunikacji radiowej w działaniach standardowych i awaryjnych.

 

kenwood_nexedge.jpg 

Obecny stan istniejącego systemu radiowego w Elektrowni Turów.

Obecnie służby ruchowe, ratownicze i ochrony mienia wykorzystują systemy radiokomunikacyjne analogowe pracujące w trybie bezpośrednim lub w oparciu o pojedyncze (nieusieciowione) stacje bazowe. Stacje bazowe nie pokrywają całego obszaru działania służb Elektrowni Turów. System ten nie umożliwia połączeń poza sieć radiową. Obecnie użytkowany system radiokomunikacyjny jest już mocno wyeksploatowany. Średni czas użytkowania stacji bazowych wynosi 12 lat (najmniej 10 lat).

 

Nie dotarliśmy jeszcze do protokołu otwarcia ofert, ale jak tylko nam się to uda, to natychmiast poinformujemy naszych czytelników.

 

Źródło: gkpge.pl