Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Mega przetarg na łączność dla poznańskiej Straży Pożarnej

 

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ogłosiła wczoraj bardzo ciekawy przetarg pt.: "Dostawa sprzętu łączności radiowej oraz sprzętu na wyposażenie mobilnych węzłów łączności w ramach rozbudowy Wielkoobszarowej Sieci Radiowej".

Przedmiotem zamówienia jest dostawa zaawansowanych central radiokomunikacyjnych integrujących różne środki i systemy łączności: analogowy VHF, DMR (MotoTRBO), linii ISDN, IP, telefonię komórkową oraz przewodową, a w przyszłości standard TETRA. Jednym słowem chodzi o prawdziwy "kombajn".

 

Poszczególne systemy mają zostać wdrożone na terenie pięciu komend PSP co doskonale obrazuje poniższy schemat zamieszczony w załączniku do SIWZ (kliknij na obrazek aby powiększyć).

 

architektura-wielkoobszarowej-sieci-strazy-pozarnej-poznan.JPG

Oprócz stacjonarnych serwerów telekomunikacyjnych i konsol dyspozytorskich wymagane jest wyposażenie dwóch mobilnych stanowisk kierowania i dowodzenia. Konieczne jest też obsługa analogowego systemu konwencjonalnego VHF za pomocą sygnalizacji SELECT5 i tonów CTCSS. Ciekawostką jest wymóg szyfrowania nagrania na rejestratorze korespondencji.

 

 

Poznańska Komenda Wojewódzka PSP od dłuższego czasu używa technologii MotoTRBO do łączności z ratownictwem medycznym, Urzędem Wojewódzkim oraz obsługą  wielkopolskiego odcinka autostrady A2. Jak widać obecnie strażacy chcą zastosować cyfrowy system również do komunikacji z własnymi siłami. 

 

Aby móc złożyć ofertę w tym przetargu trzeba wykazać się projektem referencyjnym o wartości nie mniejszej niż 600 000zł brutto. Niezbędne wadium to 15 000zł.  Widać, że do przetargu mogą przystąpić jedynie duzi gracze ze sporym dorobkiem wdrożeniowym na koncie. Jednym z nich z pewnością jest spółka DGT ze Straszyna posiadająca w swej ofercie zaawansowany system telekomunikacyjny DGT MCS, który potrafi integrować wiele systemów łączności radiowej i przewodowej.

 

Chętni do złożenia oferty mają czas do 3 sierpnia 2012, godzina 11:00. Projekt jest dość obszerny ale czasu na przygotowanie oferty jest relatywnie dużo. Będziemy informować na bieżąco o postępach w tym przetargu.

 

 

Źródło: http://www.psp.wlkp.pl/?art=7857&skad=rss